Sport.pl

Lechia Gdańsk zarobiła na telewizyjnych transmisjach

Siedem jesiennych meczów Lechii Gdańsk stacje telewizyjne transmitujące spotkania ekstraklasy pokazały w najlepszym czasie antenowym. Daje to biało-zielonym dziewiąte miejsce wśród wszystkich drużyn w ekstraklasie
Siedem meczów transmitowanych przez Canal+ (niektóre z tych spotkań pokazywane były również w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra) w najlepszym czasie antenowym przekłada się na dodatkowe środki, które zasilą budżet gdańskiego klubu. Poza siedmioma meczami w tzw. prime-time trzy poniedziałkowe spotkania Lechii pokazano w stacji Eurosport, dzięki czemu biało-zielonych mogli na żywo obejrzeć fani futbolu w kilkunastu krajach Europy.

W zestawieniu wszystkich klubów, siedem płatnych meczów Lechii daje jej dziewiąte miejsce. W najlepszym czasie antenowym najczęściej transmitowano mecze Legii Warszawa i Lecha Poznań (po 13 spotkań). Bardziej atrakcyjne okazały się również Wisła Kraków (12), Polonia Warszawa (11), Górnik Zabrze (9), Pogoń Szczecin (9), Ruch Chorzów (8) i Jagiellonia Białystok (7).

Oglądasz mecze Lechii w telewizji? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: