Sport.pl

Abdou Razack Traore zamieni Lechię Gdańsk na Meksyk? Są oferty

Nie polska ekstraklasa, nie niemiecka Bundesliga i nie liga chińska. Tam nie przeniesie się Abdou Razack Traore. Gwiazda Lechii Gdańsk ma oferty z Meksyku i być może w tym kraju znajdzie przyszłego pracodawcę.
Po fiasku negocjacji Traore z Lechią kolejka po gwiazdę ekstraklasy znacznie się wydłużyła. Do gry o reprezentanta Burkina Faso włączył się ponoć ostatni zespół Bundesligi SpVgg Greuther Fuerth, gdzie Traore miałby wzmocnić kulejącą ofensywę. W spekulacjach pojawiają się również kluby z Rosji czy Ukrainy, a nawet Chin, Azerbejdżanu czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Możliwe jednak, że Traore nie wybierze ofert drużyn z tych państw i swoją karierę kontynuować będzie na kontynencie amerykańskim - konkretnie w Meksyku. Jak informują tamtejsze media, Traore miałby trafić do zespołu Pumas UNAM, jednego z najbardziej utytułowanych meksykańskich zespołów. W Pumas gra m.in. Luis Garcia z Hiszpanii, który w 2005 roku wraz z Jerzym Dudkiem z Liverpoolu wygrał Ligę Mistrzów. Według portalu deportes.terra.com Traore w drużynie ze stolicy Meksyku miałby zastąpić Argentyńczyka Emanuela Villę. Obecnie Pumas zajmują 10. miejsce w meksykańskiej 18-zespołowej Primera Division.

Innym klubem z Meksyku, który interesuje się Traore, jest ostatni w tabeli zespół Queretaro FC, o czym donosi portal mediotiempo.com. Według meksykańskiego portalu Traore "wpadł w oko" trenerowi Queretaro Sergio Bueno.

- Z tego co wiem, to Traore miał kilka ofert z klubów meksykańskich, ale nie znalazł miejsca w ich kadrze. Teraz okazało się, że może być opcją dla naszego klubu. Na razie jednak żadne decyzje w jego sprawie nie zostały jeszcze podjęte - mówi Bueno.

Gdzie ostatecznie zakotwiczy Traore? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: