Kiedy Abdou Razack Traore zadebiutuje w Al Ittifaq?

21 stycznia w meczu z Nigerią była gwiazda Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore rozpocznie walkę w Pucharze Narodów Afryki. Do tego czasu powinien już być piłkarzem arabskiego Al Ittifaq, gdzie ustalił już warunki umowy i niebawem ma przejść testy medyczne. Kiedy Traore zadebiutuje w nowych barwach?
W grupie C Pucharu Narodów Afryki "Ogiery" (przydomek reprezentacji Burkina Faso, w której gra Abdou Razack Traore) zagrają kolejno z Nigerią (21 stycznia), Etiopią (25.1) i Zambią (29.1).

Zakładając, że drużyna Traore zajmie 1. lub 2. miejsce w grupie i awansuje do dalszej fazy rozgrywek, kolejny mecz rozegra 2 lub 3 lutego. Półfinały zaplanowano na 6 lutego, a finał na stadionie Soccer City w Johannesburgu odbędzie się 10 lutego. Dzień wcześniej rozegrany zostanie mecz o trzecie miejsce.

Przy założeniu, że drużyna Traore odpadnie już w fazie grupowej (co jest wielce prawdopodobne), była gwiazda Lechii w nowym klubie mogłaby zadebiutować 13 lutego w wyjazdowym spotkaniu z 12. drużyną arabskiej ekstraklasy Al Faisaly. Co prawda zespół prowadzony przez Macieja Skorżę rozegra wcześniej mecz z SC Najran, ale spotkanie odbędzie się 30 stycznia, a więc dzień po ostatnim meczu grupowym Burkina Faso. Traore będzie wówczas dopiero w drodze powrotnej z RPA.

Oczywiście może też się spełnić mniej prawdopodobny scenariusz i drużyna Burkina Faso może w turnieju PNA wytrwać do samego finału (10 lutego). Wówczas Traore w barwach Al Ittifaq dostanie szansę debiutu dopiero w drugiej połowie lutego, gdy podopieczni Skorży 20 lutego zmierzą się na wyjeździe z 4. drużyną tamtejszej ligi Al Nassr, gdzie jedną z gwiazd został właśnie kupiony z rumuńskiego CFR Cluj Brazylijczyk Rafael Bastos.

Piłkarze z Burkina Faso mogą także wyjść z grupy i odpaść w drodze do finału. Wówczas bez względu na to, kiedy Burkina Faso odpadnie z turnieju, Traore powinien zdążyć na debiut 13 lutego.