Lechia Gdańsk - Concordia Elbląg 1:2. Pierwsza sparingowa porażka biało-zielonych

W drugim sobotnim sparingu na obozie w Cetniewie piłkarze Lechii Gdańsk przegrali z Concordią Elbląg 1:2. To pierwsza sparingowa porażka biało-zielonych w 2013 roku.
W sparingu przeciwko Concordii trener Bogusław Kaczmarek dał pograć tym zawodnikom (oprócz Jarosława Bieniuka), którzy w rundzie jesiennej otrzymali mniej szans na regularną grę w ekstraklasie. Na występ przez 90 minut okazję mieli również dwaj testowani przez biało-zielonych zawodnicy - lewoskrzydłowy Mohammed Rahoui el Amine z Algierii i lewy obrońca Granicy Kętrzyn Damian Garbacik. Obaj zaprezentowali się przyzwoicie, choć ten pierwszy nie ustrzegł się wpadki.

Spotkanie lepiej zaczęła Lechia, która na tle II-ligowca prezentowała dojrzały futbol i utrzymywała się na połowie rywali. Efektem tego była bramka zdobyta po akcji na prawym skrzydle przez prawego obrońcę biało-zielonych Christophera Oualembo.

W kolejnych fragmentach górą byli już jednak gracze z Elbląga. Najpierw po stracie Rahoui wyrównującego gola zdobył Daniel Kraska, a chwilę później po zamieszaniu w polu karnym i wycofaniu piłki na 16. metr ładnym uderzeniem drugą bramkę zdobył Tomasz Wiercioch.

Po przerwie w dalszym ciągu ton grze nadawała Concordia, a nieliczne ataki Lechii, w tym ta przeprowadzana przez 15-letniego Oktawiana Skrzecza, kończyły się niepowodzeniem gdańszczan.

Lechia Gdańsk - Concordia Elbląg 1:2 (1:2)

Bramki: Oualembo (16.) - Kraska (20.), Wiercioch (22.)

Skład Lechii: Sobczak - Oualembo, Dawidowicz, Bieniuk, Garbacik (46. Sypniewski) - Kacprzycki, Andreu, Zyska, Frankowski (46. Skrzecz), Rahoui - Rasiak (61. Czerwiński).

Kto wskoczy do składu Lechii przed rundą wiosenną? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »