Sport.pl

Dobra forma młodzieży Lechii Gdańsk w meczach sparingowych

Podczas sparingów na obozie przygotowawczym w Cetniewie trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek daje sporo okazji do gry młodym piłkarzom Lechii. Ci jak na razie go nie zawodzą.
Jak przekonywał szkoleniowiec Lechii, obóz w Cetniewie będzie poligonem doświadczalnym, na którym okazję do pokazania się otrzyma duża liczba najzdolniejszych młodych piłkarzy Lechii. W sobotę w meczach z Wisłą Płock (1:1) i Concordią Elbląg na boisku pojawiło się ich aż jedenastu. Tylko trzech z nich (Łukasz Kacprzycki, Kacper Łazaj i Wojciech Zyska) miało w rundzie jesiennej ekstraklasy okazję do występu na boisku. Pozostali uczestniczyli w treningach z pierwszym zespołem oraz zajęciach indywidualnych ze sztabem szkoleniowym pierwszej drużyny i sporadycznie byli włączani do meczowych osiemnastek.

W rundzie wiosennej ekstraklasy młodzież Lechii może odważniej zaatakować pierwszy skład biało-zielonych. Tym bardziej że gdański klub nie planuje transferowej ofensywy, a po odejściach Abdou Razacka Traore i Pawła Nowaka, możliwych kolejnych cięciach w kadrze (blisko odejścia z Lechii są Vytautas Andriuskevicius oraz Patryk Tuszyński) i kontuzjach Marko Bajicia, Levona Hajrapetiana i Sebastiana Madery miejsca w składzie będzie sporo.

Perspektywa zaistnienia w ekstraklasie jest dla gdańskich młodzieżowców dużą motywacją. Dlatego nie dziwi fakt, że podczas treningów i na sparingach podczas obozu w Cetniewie chcą wypaść jak najlepiej. - Widać, że młodzi zawodnicy coraz odważniej wchodzą do pierwszego zespołu. Może brakuje im jeszcze ogrania, ale widać, że mają umiejętności i bardzo chcą - przekonuje II trener biało-zielonych Krzysztof Brede.

W meczu z Wisłą na pochwały zasłużył 16-letni obrońca Lechii Adrian Bielawski, który przeprowadził ładną akcję, po której gola dla gdańszczan zdobył Piotr Grzelczak. Z kolei w spotkaniu z Concordią wyróżnić można Damiana Garbacika, testowanego 16-latka z Granicy Kętrzyn, który udanie pokazał się na lewej stronie defensywy. Szansę pokazania się otrzymał również 15-letni Oktawian Skrzecz, który w drugiej połowie meczu z Concordią zmienił Grzegorza Rasiaka i stworzył w ofensywie kilka groźnych sytuacji. - Postawa naszej młodzieży napawa mnie optymizmem. Na chwilę obecną wygląda to bardzo obiecująco - przekonuje trener Lechii Bogusław Kaczmarek. - W kolejnych sparingach prób z naszą młodzieżą będziemy robić więcej - dodaje szkoleniowiec biało-zielonych.

Oprócz wspomnianych piłkarzy na obozie Lechii w Cetniewie trenują Przemysław Czerwiński, Paweł Dawidowicz, Sebastian Sypniewski, Przemysław Frankowski i Bartłomiej Smuczyński.

Który z młodych piłkarzy pokaże się wiosną w ekstraklasie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: