Były piłkarz Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore zadebiutował w Pucharze Narodów Afryki

Wicelider klasyfikacji strzelców rundy jesiennej T-Mobile Ekstraklasy (9 goli) i była gwiazda Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore zadebiutował w Pucharze Narodów Afryki. W pierwszym meczu turnieju jego reprezentacja Burkina Faso zremisowała z jednym z faworytów imprezy Nigerią 1:1.
Traore urodził się w Abidżanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W tamtejszej reprezentacji nie miał jednak szans na powołanie, dlatego też wykorzystał opcję przywdziania barw Burkina Faso. Już na zeszłoroczny Puchar Narodów Afryki ówczesny piłkarz Lechii otrzymał powołanie. W bazie danych turnieju figurował jednak jako obywatel Wybrzeża Kości Słoniowej. Sprawy formalne z potwierdzeniem drugiej narodowości trwały na tyle długo, że Traore nie zdążył zadebiutować w turnieju rozgrywanym wówczas na boiskach Gabonu i Gwinei Równikowej (Burkina Faso zakończył udział w imprezie po trzech meczach).

W tym roku PNA odbywa się w Republice Południowej Afryki i jest wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy zorganizowano go w latach nieparzystych (zmieniono datę rozgrywania z lat parzystych m.in. ze względu na mistrzostwa świata).

Traore dostał powołanie do reprezentacji Burkina Faso już w grudniu, kiedy był piłkarzem Lechii. Z końcem 2012 roku wygasł jednak jego kontrakt z gdańskim klubem, którego nie przedłużono. Początkowo Traore miał przenieść się do saudyjskiego Al-Ettifaq Dammam, gdzie trenerem jest Maciej Skorża. W rezultacie podpisał 3,5-letni kontrakt z 14. drużyną tureckiej ekstraklasy Gaziantepsporem.

W pierwszym starciu PNA Burkina Faso trafił na Nigerię. Spotkanie to Traore rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 82. minucie, kiedy jego drużyna przegrywała 0:1. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Burkina Faso doprowadziła do wyrównania. Bramkę zdobył Traore... ale Alain.

W kolejnym meczu grupy C PNA Burkina Faso zmierzy się w piątek z Etiopią.

Śledzisz występy Traore podczas PNA? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »