Lechia Gdańsk gromi w sparingu Gryfa Wejherowo 7:0! Brawo młodzież!

W drugim środowym sparingu piłkarze Lechii Gdańsk pokonali II-ligowego Gryfa Wejherowo 7:0. Ze świetnej strony pokazała się w tym meczu gdańska młodzież. Sygnał, że nie rezygnują z walki o miejsce w pierwszym składzie, dali również Grzegorz Rasiak oraz Adam Duda. Obaj zdobyli po dwie bramki.
W tej chwili o miejsce w ataku biało-zielonych walczy czterech piłkarzy i każdy z nich strzela w sparingach bramki. W meczu ze Stomilem Olsztyn dwa gole zdobył Duda, w środowym sparingu z Polonią Warszawa dwukrotnie trafił Paweł Buzała, z Wisłą Płock swoją bramkę strzelił z kolei Piotr Grzelczak. W spotkaniu z Gryfem, oprócz Dudy, o swojej obecności przypomniał Grzegorz Rasiak. Były piłkarz reprezentacji Polski zaliczył dwa trafienia, miał również asystę przy bramce 19-letniego Wojciecha Zyski. Ale Rasiak zaliczył również wpadkę, kiedy nie potrafił umieścić piłki w bramce, choć stał zaledwie trzy metry przed nią (zamiast strzelać z pierwszej piłki próbował ją przyjmować i ostatecznie uderzenie zablokował jeden z obrońców).

Przy pierwszym golu Rasiaka fantastyczną asystę zaliczył 18-letni Łukasz Kacprzycki, przy drugim zaledwie 16-letni Adrian Bielawski, a w środku pola bardzo dobrze spisywali się wspomniany Zyska oraz Przemysław Frankowski (17 lat). Po przerwie gola zdobył 16-letni Sebastian Sypniewski, który dobił piłkę po mocnym strzale jeszcze młodszego Oktawiana Skrzecza (15 lat). Potem swoje kilka minut miał "weteran" Duda (21 lat), a dzieła zniszczenia słabo grającego Gryfa przepięknym strzałem z ponad 30 metrów dopełnił 16-letni Adam Gołuński. Młoda fala atakuje!

Oprócz goli Rasiaka i dobrego występu gdańskiej młodzieży warto zaznaczyć powrót do bramki po pięciu miesiącach Sebastiana Małkowskiego. O miejsce w bramce, przynajmniej na razie, rywalizować on będzie z Michałem Buchalikiem oraz Patrykiem Sobczakiem. Czwarty do brydża Bartosz Kaniecki póki co nie jest gotowy do treningów i jego powrót do gry nieco się przedłuży.

Lechia Gdańsk - Gryf Wejherowo 7:0 (3:0)

Bramki: Rasiak (18., 41.), Zyska (25.), Gołuński (66.), Duda (73., 80.), Sypniewski (83.).

Lechia: Sobczak (46. Małkowski) - Oualembo, Warzycha (46. Dawidowicz), Bąk, Bielawski (55. Czerwiński) - Kacprzycki (46. Gołuński), Andreu (46. Skrzecz), Zyska, Frankowski (46. Sypniewski), Grzelczak (46. Smuczyński) - Rasiak (46. Duda).

Gryf: Duda - Krzemiński, Kostuch (60. zawodnik testowany), Kochanek, Stefanowicz - Dąbrowski (71. Zając), Kołc (46. Więcek), Kotwica, Siemaszko (46. Wiśniewski), Warcholak (46. Kazimierczak) - Szlas (46. Kaszuba).

Więcej o: