Sport.pl

Piłkarz Lechii Gdańsk Patryk Tuszyński wypożyczony na rok do Sandecji Nowy Sącz

Piłkarz Lechii Gdańsk Patryk Tuszyński przez najbliższy rok grać będzie w I-ligowej Sandecji Nowy Sącz.
Tuszyński przyszedł do Lechii przed rokiem z II-ligowego MKS Kluczbork, kosztował gdański klub 100 tys. zł. Podpisał kontrakt do czerwca 2014 r., ale póki co zupełnie się nie sprawdził. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu zagrał w ekstraklasie tylko dwa razy (w sumie 54 minuty), w obecnym występował już tylko w III-ligowych rezerwach oraz w zespole Młodej Ekstraklasy.

Zarówno klub, jak i sam zawodnik uznali, że taki stan rzeczy należy zmienić, a Tuszyński dostał wolną rękę w szukaniu klubu, który mógłby go wypożyczyć. Padło na Sandecję, gdzie kilkanaście dni temu wylądował również inny były piłkarz Lechii Paweł Nowak.

23-letni napastnik grać będzie w Sandecji przez najbliższy rok. Po tym czasie Lechia podejmie decyzję, co dalej z piłkarzem i czy jeszcze będzie miał szanse zaistnieć w gdańskim klubie.

- Jestem jeszcze młodym zawodnikiem i chcę grać na trochę wyższym poziomie niż III liga. Chcę pokazać, na co mnie stać, w I lidze i Sandecja jest do tego dobrym miejscem. Potem zobaczymy, jakie będą moje dalsze losy - podkreśla Tuszyński.

Czy Tuszyński wróci jeszcze kiedyś do Lechii?Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: