Sport.pl

Wielki talent Lechii Gdańsk wyjeżdża do Dortmundu na zaproszenie Borussii

Jak dowiedziało się trojmiasto.sport.pl, 15-letni piłkarz Lechii Gdańsk Oktawian Skrzecz, który ostatnio był coraz bliżej pierwszego zespołu biało-zielonych, już w poniedziałek wyjedzie do Dortmundu, gdzie uda się na zaproszenie Borussii. Będzie tam przebywać przez pięć dni.
Dla Skrzecza, choć jest bardzo młody, zaproszenie od wielkiego europejskiego klubu to nie pierwszyzna. Wcześniej był gościem takich klubów, jak Ajax Amsterdam, Chelsea, Manchester City oraz Schalke 04. Teraz talentem z Gdańska zainteresował się mistrz Niemiec. Oczywiście dołączenie do wielkiej polskiej trójki Borussii - Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka - to dla Skrzecza póki co melodia przyszłości, ale wyjazd do Dortmundu na pewno będzie dla niego bardzo pożyteczny.

- Postanowiłem, że jeśli będzie taka możliwość, Oktawian dwa razy do roku wyjeżdżać będzie do wielkiego europejskiego klubu - mówi ojciec piłkarza Zbigniew. - A chętnych nie brakuje, nawet teraz oprócz propozycji z Borussii mieliśmy oferty z kilku innych renomowanych klubów - dodaje.

Skrzecz w ostatnich tygodniach zaczął mocno pukać do drzwi pierwszego zespołu. Świetnie zaprezentował się w turnieju halowym Amber Cup (grająca młodzieżowym składem Lechia okazała się w nim najlepsza), a podczas zakończonego w piątek zgrupowania w Cetniewie z dobrej strony pokazał się w trakcie sparingów. Był nawet blisko wyjazdu na drugi obóz przygotowawczy zespołu do Turcji (początek 30 stycznia), ale ostatecznie zdecydował się skorzystać z zaproszenia do Dortmundu. Co ważne, Lechia mimo pewnych obiekcji ostatecznie wyraziła zgodę na ten wyjazd.

- Niemcy opłacają przeloty, hotel, zapewniają bardzo bogaty program pobytu, w którym są nie tylko treningi, ale również inne atrakcje - podkreśla Zbigniew Skrzecz. - Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej okazji. Niech chłopak chłonie atmosferę wielkiego klubu, tym bardziej że trenując ze swoimi rówieśnikami z zagranicy, zyskuje pewność siebie. A proszę mi wierzyć, że do tej pory - czy to w Ajaksie, czy to w Chelsea, czy w Schalke - nigdy nie odstawał - zaznacza ojciec Oktawiana.

Czy takie wyjazdy młodych piłkarzy to dobra rzecz?Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Komentarze (1)
Wielki talent Lechii Gdańsk wyjeżdża do Dortmundu na zaproszenie Borussii
Zaloguj się
  • sport-owiec01

    Oceniono 108 razy 84

    Życzę chłopakowi jak najlepiej, ale same testy i zwiedzanie o niczym nie świadczą. Coś na ten temat ma do powiedzenia Jacek Bednarz i setki testowanych przez niego bramkarzy. Mam jednak nadzieję, że trafi do zagranicznego klubu na stałe i tam pięknie się rozwinie, z pożytkiem dla reprezentacji.

    Muzyczny blog na luzie. Magiczna noc z piękną Laną Del Rey.
    fluoerscyjnie.blox.pl/2012/09/My-night-with-Lana.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX