Sport.pl

Znaki zapytania w Lechii Gdańsk. Decyzje w sprawie nowych zawodników oraz składu kadry na obóz w Turcji - we wtorek

We wtorek piłkarze Lechii Gdańsk udadzą się na drugie w tym roku zgrupowanie, które odbędzie się w tureckiej miejscowości Side. Dopiero w dniu wyjazdu poznamy ostateczny skład kadry na obóz oraz dowiemy się, czy znajdą się w niej Francuz Samuel Pietre oraz Algierczyk Mohammed El-Amine Rahoui
We wtorek zespół Lechii będzie jeszcze trenował w Gdańsku (o godz. 12.30), a po południu wyruszy w podróż do Side. Po obiedzie zawodnicy ruszą autokarem w kierunku Berlina, skąd w środę mają zaplanowany wylot do Turcji (nocleg z wtorku na środę zaplanowany jest jeszcze w Polsce).

Wciąż nie wiadomo, czy z zespołem udadzą się do Turcji Pietre oraz Rahoui (przeszli testy sportowe, ale do ustalenia pozostały kwestie finansowe), a także, jaki będzie ostateczny skład kadry na zgrupowanie (do Side uda się 26 zawodników).

- Cały czas są do wyjaśnienia pewne znaki zapytania, również w kwestiach zdrowotnych, wciąż nie wiem też, co z Pietre oraz Rahoui - tłumaczył nam trener Kaczmarek w poniedziałkowy wieczór. - Dlatego wszystko dopinać będziemy we wtorek, od rana będę na telefonie z kilkoma młodymi zawodnikami, część z nich pojedzie z nami do Turcji - mówi Kaczmarek.

Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, do Turcji na pewno pojadą: Michał Buchalik, Sebastian Małkowski, Patryk Sobczak (bramkarze), Krzysztof Bąk, Jarosław Bieniuk, Piotr Brożek, Deleu, Rafał Janicki, Christopher Oualembo (obrońcy), Andreu, Łukasz Kacprzycki, Kacper Łazaj, Mateusz Machaj, Marcin Pietrowski, Ricardinho, Łukasz Surma, Piotr Wiśniewski, Wojciech Zyska (pomocnicy), Paweł Buzała, Adam Duda, Piotr Grzelczak, Grzegorz Rasiak (napastnicy). Do nich dołączyć mogą Pietre oraz Rahoui, a skład uzupełnią juniorzy.

Wśród nich na pewno nie będzie Oktawiana Skrzecza (wyjazd na zaproszenie Borussii Dortmund), Damiana Kugiela (kontuzja) oraz Adriana Bielawskiego (zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 17).

W Side biało-zieloni rozegrają cztery mecze sparingowe - z dwiema drużynami z Ukrainy: Worskłą Połtawa (2 lutego) oraz Illicziwcem Mariupol (6 lutego), mistrzem Gruzji SK Zestafoni (9 lutego), a także mistrzem Kazachstanu Szachtiorem Karaganda (12 lutego).

Więcej o:
Skomentuj:
Znaki zapytania w Lechii Gdańsk. Decyzje w sprawie nowych zawodników oraz składu kadry na obóz w Turcji - we wtorek
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX