Przygotowania Lechii Gdańsk. Siła i motoryka już jest, teraz pora na...

- Pracę nad siłą i motoryką zrobiliśmy w Gdańsku i Cetniewie. W Turcji będziemy się już przede wszystkim skupiali na szybkości. A pozostałe ćwiczenia będą prowadzone z piłkami - mówi trener przygotowania motorycznego Lechii Gdańsk Marek Szutowicz.
- Pracę nad siłą i motoryką zrobiliśmy w Gdańsku i Cetniewie. W Turcji będziemy się już przede wszystkim skupiali na szybkości. Pozostałe ćwiczenia będą prowadzone z piłkami. Wszystko po to, aby z formą trafić na początek ligi. Widać już, że klimat zawodnikom służy i z dnia na dzień będą wyglądali lepiej - wyjaśnia Szutowicz w rozmowie z oficjalną stroną gdańskiego klubu. - Codziennie musimy jednak obserwować zespół, bo plany planami, a każdy zawodnik reaguje inaczej na obciążenia treningowe i trzeba być elastycznym.

Trener Bogusław Kaczmarek zabrał do Turcji wielu młodych zawodników, dla których ma to być szansa na zaistnienie w pierwszym zespole. Okazuje się jednak, że nie ćwiczą oni na równi z pierwszą drużyną. Przygotowany został dla nich specjalny program treningowy. Dlaczego? - Bo tych organizmów nie można poddać takiemu samemu reżimowi jak doświadczonych graczy. Muszą mieć czasem więcej odpoczynku i lżejsze treningi - wyjaśnia Szutowicz.

Lechia ma błyszczeć na początku rundy. Ale co potem? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »