Obrońca Lechii Gdańsk Piotr Brożek po renowacji. "Wiosną będzie błyszczał"

- W rundzie wiosennej zobaczymy zupełnie innego Piotra Brożka. Już widać, że renowacja była udana - przekonuje trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek.
Brożek, który kontrakt z Lechią podpisał w sierpniu, w rundzie jesiennej prezentował się bardzo przeciętnie. Jednak nie mogło być inaczej, skoro wcześniej, jeszcze jako piłkarz tureckiego Trabzonsporu, przez kilkanaście miesięcy nie grał praktycznie w ogóle. Między czerwcem 2011 r. a sierpniem 2012 r. nieustannie leczył kontuzje i zdążył wystąpić w zaledwie jednym oficjalnym meczu (w eliminacjach Ligi Mistrzów z Benfiką Lizbona).

Do Gdańska Brożek trafił kilka dni przed rozpoczęciem nowego sezonu i nie było nawet czasu na normalne przygotowania. Były piłkarz Wisły Kraków wziął więc polską ligę z rozpędu i momentami wyraźnie nie nadążał. Kilka meczów było w jego wykonaniu niezłych, kilka fatalnych, ale ogólnie szału nie było. Jednak w rundzie wiosennej ma być zupełnie inaczej.

- Piotrek wykonał w ostatnich tygodniach wspaniałą pracę, naprawdę wygląda bardzo dobrze pod względem fizycznym - mówi trener Kaczmarek. - Jestem przekonany, że po renowacji na wiosnę zobaczymy innego Brożka: szybkiego, mobilnego, dobrego i na ziemi i w powietrzu. Powinien błyszczeć tak jak za dawnych dobrych czasów w Wiśle, a Lechia powinna mieć z niego wiele pożytku - podkreśla szkoleniowiec biało-zielonych.

Brożek z niezłej strony pokazał się w niedzielnym meczu sparingowym z Worskłą Połtawa, który zakończył się bezbramkowym remisem

- Naprawdę wyglądał bardzo dobrze, a przecież to jeszcze nie jest jego najwyższa forma. Widać u niego spory skok jakościowy, nic tylko się cieszyć - zaznacza trener Lechii.

Czy Brożek wróci do formy z czasów gry w Wiśle Kraków?Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »