Sport.pl

Skaut Borussii Dortmund Artur Płatek: Słyszałem o Oktawianie Skrzeczu wiele dobrego

Od niedawna jednym ze skautów Borussii Dortmund, która ostatnio zaprosiła na treningi 15-letniego piłkarza Lechii Gdańsk Oktawiana Skrzecza, jest polski trener Artur Płatek. - Słyszałem o Oktawianie wiele dobrych rzeczy, także od ludzi z Borussii. Nie wiem, czy do nas trafi, ale temat na pewno jest - mówi szkoleniowiec.
Płatek w przeszłości był szkoleniowcem m.in. Jagiellonii Białystok, Cracovii czy Pogoni Szczecin, a niedawno blisko był objęcia stanowiska trenera Arki Gdynia. Ostatecznie wybrał jednak ofertę Borussii, gdzie zajmuje się szukaniem młodych talentów na całym świecie. Kiedy Skrzecz przebywał w Dortmundzie, Płatek akurat znajdował się poza granicami Niemiec, ale doskonale zna całą sprawę i wie, kim jest młody piłkarz Lechii.

- Bardzo żałuję, że nie mogłem zobaczyć Oktawiana na żywo w akcji i że nie miałem okazji porozmawiać z nim i z jego rodzicami - mówi Płatek. - Ale oczywiście znam to nazwisko, słyszałem o tym chłopaku wiele pozytywnych opinii, także od ludzi z Borussii. Skrzecz to niewątpliwie bardzo utalentowany młody piłkarz, ale czy trafi do Dortmundu, nie mam pojęcia. Wiem jednak, że klub jest zainteresowany jego osobą - przyznaje Płatek.

Czy Skrzecz powinien przejść do Borussii w tak młodym wieku? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: