Borussia Dortmund i Schalke 04 walczą o Oktawiana Skrzecza z Lechii Gdańsk

Niemieckie media sugerują, że w grę o utalentowanego 15-latka Oktawiana Skrzecza z Lechii Gdańsk oprócz Borussii Dortmund włączy się jeszcze Schalke 04 Gelsenkirchen.
Jak informuje portal Reviersport.de Skrzecz, który w ostatnich dniach przebywał w Dortmundzie na kilkudniowych testach, zebrał świetne recenzje.

- To bardzo dobry piłkarz. Nie ulega wątpliwości, że jesteśmy nim zainteresowani. Choć wiemy, że sprowadzenie piłkarza z zagranicy, szczególnie w takim wieku, nie jest proste. Musimy przekazać sprawę innemu działowi [koordynatorem grup młodzieżowych Borussii jest były świetny piłkarz Lars Ricken] i zobaczymy, co z tego wyniknie - przyznał trener Borussii U-17 Hannes Wolf.

Jego słowa potwierdza także skaut Borussii, polski trener Artur Płatek, wyjaśniając, że klub z Dortmundu widzi Skrzecza w swoich barwach.

Również niemiecki portal jest pod wrażeniem umiejętności Skrzecza, opisując go jako "wybitnego technika, który w Polsce uchodzi za duży talent i może na boisku grać jako klasyczna dziesiątka".

Ale według RevierSport Skrzeczem interesuje się nie tylko Borussia, ale także Schalke 04. W klubie z Gelsenkirchen młody piłkarz Lechii również przebywał niedawno na testach i także wywarł na trenerach duże wrażenie.

- Jeśli doszlibyśmy do porozumienia w sprawie warunków, jego ściągnięcie do nas jest całkiem realne. Od dłuższego czasu w naszych kontaktach nie ma jednak przełomu - wyjaśnia szef pionu sportowego szkolenia młodzieży Schalke Oliver Ruhnert.

Skrzecz powinien już teraz trafić do Borussii?Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: