Nowa rola Łukasza Surmy z Lechii Gdańsk. Został nauczycielem... matematyki

Łukasz Surma na obozie w Turcji otrzymał nową rolę. Jako kapitan Lechii Gdańsk zaopiekował się młodszymi zawodnikami. M.in. uczy ich matematyki.
W Side, gdzie Lechia przebywa na obozie, wraz z pierwszą drużyną trenują najzdolniejsi piłkarze grup młodzieżowych Lechii, których do Turcji zabrał trener Bogusław Kaczmarek. Są wśród nich nastolatkowie - Kacper Łazaj, Damian Garbacik, Przemysław Czerwiński, Przemysław Frankowski, Bartłomiej Smuczyński i Adam Smuczyński.

W opiece nad najmłodszymi sztabowi szkoleniowemu pomaga Surma.

- Niektórzy z nich mogliby być moimi synami, to zupełnie inne pokolenie. Staramy się umiejętnie wprowadzać ich do zespołu, czasami musimy się trochę nagiąć, żeby znaleźć wspólny język - mówi Surma.

Jak informuje Przegląd Sportowy, Surma na obozie w Side ma specyficzne zadanie. Ponieważ z powodu uczestnictwa w zgrupowaniu młodzi piłkarze mają zaległości w szkole, w wolnych chwilach na obozie rozwiązują zadania z matematyki. Pomaga im właśnie Surma.

- Ponieważ w przyszłości chcę być trenerem, jest to dla mnie ciekawe doświadczenie - przekonuje kapitan gdańskiej drużyny.

Więcej znajdziesz na www.przegladsportowy.pl.

Czy Surma będzie wzorem dla młodych piłkarzy Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »