Sport.pl

Były bramkarz Lechii Gdańsk Mateusz B±k może zagrać w Bułgarii

Mateusz B±k, który przez ponad 10 sezonów grał w Lechii Gdańsk, cały czas szuka nowego klubu. Były golkiper biało-zielonych jest bliski porozumienia z bułgarskim Etyrem Wielkie Tyrnowo.
B±k to symbol odrodzenia Lechii na pocz±tku XXI wieku, kiedy po nieudanych fuzjach z Olimpi± Poznań i Poloni± Gdańsk biało-zieloni zmuszeni byli swoj± pozycję odbudowywać od zera. B±k, który jako junior trafił do Lechii z Jantara Pruszcz Gdański, od 2001 roku przebył z gdańsk± drużyn± cał± drogę od A-klasy aż do ekstraklasy. W zespole Lechii, występuj±cym w najwyższej klasie rozgrywkowej, B±k miał już jednak duże problemy z wywalczeniem sobie miejsca w pierwszym składzie.

W 2010 roku spróbował swoich sił w portugalskim Maritimo, ale i tam był tylko rezerwowym. Po powrocie do Lechii w gdańskim klubie nie było już dla niego miejsca. W 2011 roku B±k trafił na krótko do Wisły Płock, a następnie do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Jednak podobnie jak w Lechii, w Bielsku B±k najczę¶ciej przegrywał rywalizację z Richardem Zajacem i bronił sporadycznie. A po fatalnej dla drużyny rundzie jesiennej obecnego sezonu Podbeskidzie postanowiło rozwi±zać z B±kiem kontrakt.

Były bramkarz Lechii szuka więc nowego klubu i po raz drugi zdecyduje się na grę za granic±. B±k jest bliski przej¶cia do bułgarskiego Etyru Wielkie Tyrnowo. Je¶li zdecyduje się podpisać umowę z Etyrem, B±k spotka tam swojego kolegę z Podbeskidzia Sławomira Cienciałę, który w zimie był testowany przez Arkę Gdynia. W tej samej drużynie występuje również były pomocnik gdyńskiego zespołu Lubomir Lubenow.

B±kowi uda się zrobić zagraniczn± karierę? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: