Mecz Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk poprowadzi Sebastian Jarzębak. To dobry znak [WIDEO]

Piątkowy mecz Polonii Warszawa z Lechią Gdańsk poprowadzi Sebastian Jarzębak z Bytomia. To dla biało-zielonych sędzia szczęśliwy, z nim na boisku Lechia przegrał tylko raz, sześć lat temu w II lidze. Początek spotkania o godz. 20.45, relacja na trojmiasto.sport.pl.
39-letni Jarzębak prowadził do tej pory osiem oficjalnych meczów Lechii. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwami biało-zielonych, cztery razy był remis i tylko raz gdańszczanie schodzili z boiska jako pokonani - w sezonie 2006/07, kiedy przegrali w Stalowej Woli ze Stalą 1:2.

Kolejne mecze to już albo zwycięstwa Lechii, albo remisy. W ekstraklasie Jarzębak prowadził w sumie pięć spotkań - cztery z nich zakończyły się remisami, jedno wygraną biało-zielonych (2:1 ze Śląskiem Wrocław w sezonie 2009/10).

Najbardziej pamiętny mecz sędziowany przez Jarzębaka odbył się 5 kwietnia 2008 roku w Opolu. Lechia już od 7. minuty grała w dziesiątkę (czerwona kartka dla bramkarza Pawła Kapsy), po 70 minutach przegrywała 0:2, jeszcze w 89. minucie 1:2, a mimo to wygrała 3:2! Po tym spotkaniu nic już nie mogło powstrzymać Lechii w marszu do ekstraklasy.

Skrót meczu Odra - Lechia

Wszystkie mecze Lechii prowadzone przez Jarzębaka:

sezon 2006/07 (II liga): Stal Stalowa Wola - Lechia 2:1 (bramka dla Lechii Maciej Rogalski)

sezon 2007/2008 (II liga): Odra Opole - Lechia 2:3 (Paweł Buzała, Rogalski, Robert Speichler), Lechia - Stal Stalowa Wola 2:0 (Buzała, Łukasz Trałka)

sezon 2009/2010 (ekstraklasa): Lechia - Korona Kielce 1:1 (Marcin Kaczmarek), Śląsk Wrocław - Lechia 1:2 (Ivans Lukjanovs, Hubert Wołąkiewicz)

sezon 2011/12 (ekstraklasa): Lechia - Lech Poznań 0:0, ŁKS Łódź - Lechia 0:0, Lechia - Śląsk Wrocław 1:1 (Jakub Wilk).

Czy Jarzębak to dobry sędzia? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »