Czy El-Amine Rahoui zastąpi Razacka Traore w Lechii? "Potrafi zagrać jak nie z tej ziemi"

W piątkowym meczu Polonii Warszawa z Lechią Gdańsk, inaugurującym rundę wiosenną, w zespole gości zadebiutuje pierwszy Algierczyk w historii polskiej ekstraklasy Mohammed El-Amine Rahoui. Zdaniem trenera Lechii Bogusława Kaczmarka jego występ jest wielką niewiadomą.
Rahoui przed przyjściem do Lechii występował w V-ligowym klubie francuskim Olympique Noisy-le-Sec Banlieue 93. Na testy do Gdańska przyjechał na początku stycznia. Choć początkowo prezentował mocno zaokrągloną sylwetkę, zrobił na trenerze Kaczmarku na tyle dobre wrażenie, że klub podpisał z nim półroczną umowę z opcją przedłużenia. Co ciekawe, Algierczyk załatwił sobie kontrakt głównie dzięki świetnemu występowi w meczu sparingowym z... Polonią, który zakończył się zwycięstwem Lechii aż 4:0. Rahoui spisał się w nim znakomicie, popisał się m.in. fantastyczną akcją przy pierwszej bramce dla Lechii, w której najpierw ośmieszył obrońcę Polonii, a potem zagrał idealną prostopadła piłkę do Pawła Buzały. Tę akcję można zobaczyć TUTAJ (od 7:20).

Algierczyk początkowo przymierzany był na pozycję lewoskrzydłowego, ale podczas zgrupowania w Turcji trener Kaczmarek zaczął ustawiać go na szpicy. Jako najbardziej wysunięty napastnik prezentował się na tyle dobrze, że właśnie na tej pozycji zobaczymy Rahoui w meczu z Polonią. Czy będzie on w stanie zastąpić wielką gwiazdę całej ligi Abdou Razacka Traore, który w przerwie zimowej przeniósł się do tureckiego Gaziantepsporu?

- Nawet dla mnie Rahoui jest wielką niewiadomą. To piłkarz, który w jednym momencie potrafi pokazać zagranie nie z tej ziemi, a za chwilę zagrać jak ktoś z Trąbek Wielkich - mówi trener Kaczmarek w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

A jak spisze się w meczu z Polonią? Początek spotkania o godz. 20.45, relacja na trojmiasto.sport.pl.

Czy Rahoui będzie wiosną odkryciem ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »