Sport.pl

Piotr Grzelczak odejdzie z Lechii Gdańsk? Chce go Polonia Warszawa

Piotr Grzelczak z Lechii Gdańsk znalazł się na celowniku Polonii Warszawa. Zespół ?Czarnych koszul? jest zainteresowany wypożyczeniem napastnika biało-zielonych.
Grzelczak do Lechii trafił przed rozpoczęciem rundy wiosennej ubiegłego sezonu. Od tego czasu bezskutecznie próbuje na stałe wywalczyć miejsce w pierwszym składzie gdańskiej drużyny. Wiosną sezonu 2011/2012 Grzelczak w Lechii zagrał w 10 meczach, w których zdobył tylko jedną bramkę. W rundzie jesiennej obecnych rozgrywek jego pozycja w hierarchii napastników spadła jeszcze bardziej. Były gracz Widzewa Łódź wystąpił bowiem tylko w sześciu spotkaniach (dwóch w pierwszym składzie) i gola nie strzelił.

Słaba forma Grzelczaka skłoniła trenera gdańszczan Bogusława Kaczmarka do przesunięcia napastnika do drużyny III-ligowych rezerw. Z tego powodu w przerwie zimowej piłkarz nie poleciał z pierwszą drużyną na obóz do Turcji i do rundy wiosennej przygotowuje się z rezerwami biało-zielonych w Gdańsku. Nie było go też w meczowej "18" na piątkowe spotkanie z Polonią w Warszawie.

Niewykluczone jednak, że Grzelczak do stolicy wyjedzie. Jednak już jako piłkarz "Czarnych koszul". Drużyna Piotra Stokowca jest bowiem zainteresowana pozyskaniem tego gracza. Na początku tygodnia warszawiacy sondowali możliwość zatrudnienia Adama Dudy, ale ten po rozmowach ze sztabem szkoleniowym Lechii, zdecydował się zostać w gdańskim klubie.

W przypadku Grzelczaka Lechia najprawdopodobniej pozwoli piłkarzowi przejść do Polonii.

- W środę spotkam się z prezesem Bartoszem Sarnowskim i również na ten temat będę z nim rozmawiał. Jeśli oferta Polonii będzie korzystna finansowo dla Lechii i zadowolony będzie również sam zawodnik, to jestem za tym, aby został wypożyczony na pół roku - przyznał Kaczmarek w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim.

Polonia w ubiegłym tygodniu była bliska pozyskania byłego piłkarza Lechii Ivansa Lukjanovsa. Łotysz nie przeszedł jednak pozytywnie testów w warszawskim zespole i kontraktu z "Czarnymi koszulami" nie podpisał.

Lechia powinna wypożyczyć Grzelczaka? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: