Sport.pl

Trener Pogoni Szczecin Artur Skowronek: Lechia Gdańsk gra inaczej niż w poprzednim półroczu

W piątek, w drugiej kolejce rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy (godz. 18) Lechia Gdańsk podejmie Pogoń Szczecin. Trener Portowców Artur Skowronek uważa, że przed rozpoczęciem drugiej części sezonu biało-zieloni stracili wiele po odejściu Abdou Razacka Traore.
W pierwszym starciu obu drużyn w Szczecinie Lechia, po bramkach Traore i Łukasza Surmy, wygrała 2:0.

Na podstawie meczu minionej kolejki (gdańszczanie zremisowali z Polonią Warszawa 1:1) oraz zimowych transferów trener Skowronek uważa, że biało-zieloni zmienili styl gry.

- Lechia nie opiera się na indywidualności, lecz skupia się na grze zespołowej. Zupełnie inaczej wyglądało to w poprzednim półroczu. Wtedy wszystko było podporządkowane pod Abdou Razacka Traore. Niemniej bramka na 1:0 z meczu z Polonią dokładnie pokazała, w którym kierunku idzie Lechia. Gdańszczanie będą grać bardzo zespołowo - mówi w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim szkoleniowiec Pogoni.

W przerwie pomiędzy rundami najwięcej o Lechii mówiło się w kontekście nowego kontraktu Traore, który jesienią strzelił w lidze 9 bramek. Piłkarze biało-zielonych twierdzą, że dadzą sobie radę bez reprezentanta Burkina Faso. Skowronek twierdzi, że odejście Traore, to ogromna strata dla Lechii.

- I to nie jest tylko moje zdanie, ale też innych trenerów czy ekspertów. Traore to był naprawdę duży procent Lechii, ale w składzie są inni solidni piłkarze. Choćby Paweł Buzała, Ricardinho, Piotrek Wiśniewski czy też doświadczony Surma - dodaje trener Pogoni.

Więcej na www.dziennikbaltycki.pl.

Czy Lechia po raz drugi pokona Pogoń? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: