SPA dla murawy na PGE Arenie w Gdańsku [ZDJĘCIA]

W Gdańsku zdecydowano się na zastosowanie nowatorskiej technologii, dzięki której stan murawy na PGE Arenie ma być idealny. Trawie stworzono warunki, jakie panują w maju i czerwcu.
Arena Gdańsk Operator wraz z firmą Trawnik-Producent, która opiekuje się murawą na PGE Arenie, zdecydowali się za pomocą przykrycia boiska specjalnym dachem stworzyć warunki wegetacji panujące normalnie w... maju i czerwcu. Dzięki tym zabiegom przyspiesza się wegetację roślin i wzmacnia ich system korzeniowy, co czyni murawę bardziej wytrzymałą na zużycie oraz poprawia jej kolor.

- Nad całą murawą rozciągnięta została specjalna powłoka, której wysokość sięga 5,5 m. Dwie specjalne dmuchawy podnoszą temperaturę w namiocie, a tym samym tworzą specyficzny, korzystny mikroklimat wegetacyjny - tłumaczy Tomasz Czuszel, dyrektor zarządzający Trawnik-Producent.

Działania na PGE Arenie zostały podjęte bez dodatkowych kosztów ze strony operatora, w ramach wcześniej podpisanej umowy dotyczącej utrzymania murawy. Gdański stadion jest pierwszym w Polsce, na którym o płytę boiska dba się w ten sposób. Regularnie takie działania stosuje się natomiast w Anglii.

INIESTA, JLO I INNI. POZNAJ BURZLIWE LOSY MURAWY NA PGE ARENIE

W Gdańsku, gdzie były już spore kłopoty z murawą, realizują teraz wcześniej przygotowany plan dbania o murawę. Przed wykonaniem konstrukcji przykrywającej płytę boiska zrealizowano specjalne zabiegi pielęgnacyjne, polegające m.in. na zastosowaniu nawozów, dosianiu trawy na powierzchni całego boiska oraz wykonaniu oprysków przeciwgrzybicznych i przeciwchorobowych.

Nowoczesnych działań nie można byłoby podjąć, gdyby stan trawy nie był w dostatecznie dobrym stanie. Dzięki wykonaniu koniecznych czynności boisko przetrwało zimę w idealnym stanie, o czym pisaliśmy TUTAJ.

PGE ARENA NAJPIĘKNIEJSZA? UŁÓŻ SWÓJ RANKING STADIONÓW EKSTRAKLASY

- Dokonaliśmy szeregu specjalnych zabiegów, m.in. dwa tygodnie temu włączone zostało ogrzewanie murawy, dzięki czemu śnieg stopniał. Trawa była koszona odpowiednio wedle zaleceń - tłumaczył przed spotkaniem Lechii z Pogonią Szczecin w rozmowie z trojmiasto.sport.pl Borys Hymczak, prezes Arena Gdańsk Operator.

Czy dzięki świetnej murawie Lechia zacznie w końcu wygrywać? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »