Sport.pl

Były piłkarz Lechii Gdańsk Ivans Lukjanovs znalazł nowy klub. Będzie grał w Rosji

Były piłkarz Lechii Ivans Lukjanovs po opuszczeniu Gdańska wciąż szuka swojego miejsca na Ziemi. Po nieudanej przygodzie na Ukrainie i krótkim flircie z Polonią Warszawa Łotysz podpisał kontrakt z rosyjskim II-ligowcem Volgar Gazprom Astrachań.
Lukjanovs spędził w Lechii trzy sezony (w polskiej lidze zagrał 77 meczów, zdobył 5 goli), ale po opuszczeniu Gdańska wciąż szuka klubu, w którym mógłby zakotwiczyć na dłużej. Najpierw próbował szczęścia na Ukrainie, gdzie trafił do Metalurga Zaporoże. Nie dość, że nie zrobił w nim kariery, to jeszcze był częścią drużyny, która stała się pośmiewiskiem całej Europy. Metalurg jest bowiem zdecydowanie najsłabszym zespołem ukraińskiej ekstraklasy, a bilans ekipy z Zaporoża naprawdę robi wrażenie: 19 meczów, zero zwycięstw, trzy punkty i zaledwie pięć zdobytych bramek! Lukjanovs, zanim rozwiązał kontrakt, zdążył rozegrać cztery mecze, nie zdobył żadnego gola.

W poszukiwaniu nowego klubu Łotysz zajrzał nawet ostatnio do Polski, ale nie dogadał się z władzami Polonii Warszawa w sprawie kontraktu. Ostatecznie w rundzie wiosennej Lukjanovs grać będzie w rosyjskiej II lidze w zespole Volgar Gazprom Astrachań. Zespół, który ma swoją siedzibę w Azji (tuż przy granicą z Kazachstanem nad Morzem Kaspijskim), broni się przed spadkiem. Po 21 kolejkach Volgar (ma jeden mecz zaległy) zajmuje w tabeli 15. miejsce (na 17 drużyn), czyli ostatnie bezpieczne. Tyle samo punktów ma jednak zajmujący 16. miejsce Metallurg Nowokuźnieck, a tylko punkt mniej ostatnie w tabeli FC Chimki. Lukjanovsa i jego kolegów czeka więc trudna walka o utrzymanie.Więcej o: