Sport.pl

Vytautas Andriuskevicius z rezerw Lechii Gdańsk powołany do reprezentacji Litwy

Obrońca Lechii Vytautas Andriuskevicius, który od wielu miesięcy jest piłkarzem rezerw gdańskiego klubu, został powołany na marcowe mecze reprezentacji Litwy - w eliminacjach mistrzostw świata ze Słowacją oraz towarzyski z Albanią.
Andriuskevicius to fenomen na skalę europejską, w 2012 roku rozegrał więcej meczów w reprezentacji swojego kraju niż w klubie! Zanosi się na to, że w roku 2013 może być podobnie. Litwin nie ma żadnych szans, aby w rundzie wiosennej grać w pierwszym zespole Lechii, gdyż trener Bogusław Kaczmarek nie może wybaczyć mu fatalnego występu w meczu z Piastem Gliwice w 4. kolejce obecnego sezonu. To katastrofalny błąd Litwina spowodował bowiem, że rywale strzelili bramkę na 1:1 (zobacz TUTAJ), miał również udział przy golu, który dał Piastowi zwycięstwo 2:1 (zobacz TUTAJ).

Jednak trener litewskiej kadry Węgier Csaba Laszlo wciąż widzi dla niego miejsce w swojej drużynie. Andriuskevicius dostał powołanie na dwa marcowe spotkania reprezentacji Litwy - w eliminacjach mistrzostw świata ze Słowacją (22 marca na wyjeździe) oraz towarzyski z Albanią (26 marca). Wcześniej w kwalifikacjach do mundialu 2014 piłkarz Lechii zagrał w pierwszym spotkaniu ze Słowacją, które zakończyło się remisem 1:1. Litwini po czterech meczach mają tylko cztery punkty i ich szanse na awans są minimalne. O wyjazd do Brazylii bić się będą z tej grupy Bośnia i Hercegowina, Grecja (po 10 pkt) oraz Słowacja (7 pkt).

Czy Andriuskevicius został słusznie odsunięty od pierwszego zespołu Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: