Obrońca Lechii Gdańsk Rafał Janicki powołany do reprezentacji Polski U-21

Młodzi piłkarze Lechii Gdańsk rozchwytywani przez trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. Ostatnim powołaniem do kadry U-21 może pochwalić się Rafał Janicki.
Obrońca jest jednym z podstawowych zawodników Lechii. Trener Bogusław Kaczmarek 13-krotnie wystawiał go w tym sezonie do gry w meczach ekstraklasy (11 razy jako gracz pierwszej jedenastki). Nie wystąpił jednak w ostatnim spotkaniu z Koroną Kielce (3:2 dla Lechii), gdyż kolejkę wcześniej otrzymał czerwoną kartkę w starciu z Pogonią Szczecin (po jego faulu w doliczonym czasie gry rywale wywalczyli rzut karny, który zamienili na bramkę).

Nie przeszkodziło to jednak Janickiemu w otrzymaniu powołania. Trener Marcin Dorna zaprosił obrońcę Lechii na konsultację, która w dniach 17-26 marca odbędzie się w Siedlcach. W trakcie jej trwania kadra U-21 rozegra mecze towarzyskie z Litwą i Łotwą.

Wcześniej powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski otrzymali: Łukasz Kacprzycki i Wojciech Zyska (U-19) oraz Kacper Łazaj i Paweł Dawidowicz (U-18).

Kto jest największym talentem w Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »