Sport.pl

Piłkarz Lechii Gdańsk Oktawian Skrzecz zrobił furorę na konsultacji reprezentacji Polski do lat 16: "Biorę go do starszego rocznika!"

Piłkarz Lechii Gdańsk Oktawian Skrzecz, którym interesują się m.in. Chelsea, Manchester City oraz Borussia Dortmund, rewelacyjnie zaprezentował się podczas konsultacji reprezentacji Polski do lat 16. - Natychmiast biorę go do drużyny starszego rocznika, która od 22 marca walczyć będzie w eliminacjach do mistrzostw Europy - mówi trener obu zespołów Robert Wójcik.
Skrzecz to jeden z najbardziej utalentowanych polskich nastolatków, którym największe europejskie kluby interesują się już od dłuższego czasu. Junior Lechii był zapraszany na konsultacje przez takie firmy jak Chelsea, Manchester City, Ajax Amsterdam czy Schalke 04 Gelsenkirchen, a ostatnio pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie w Borussii Dortmund (o jego pobycie w Dortmundzie czytaj TUTAJ).

O dziwo, do tej pory Skrzecz, który 30 maja skończy 16 lat, nie rozegrał ani jednego meczu w reprezentacji Polski swojego rocznika (1997), co były trener kadry Mirosław Dawidowski tłumaczył słabymi wynikami testów motorycznych.

Jednak nowy selekcjoner reprezentacji do lat 16 (a także do lat 17) jest Skrzeczem zachwycony. - Zrobił zdecydowanie najlepsze wrażenie ze wszystkich chłopców, którzy pojawili się na konsultacji w Woli Chorzelewskiej [8-12 marca] - podkreśla trener Wójcik. - Na wszystkich treningach i w grach kontrolnych spisywał się znakomicie, widać, że to chłopak o ogromnych umiejętnościach, które, co ważne, potrafi sprzedać. Mimo młodego wieku nie ma żadnych kompleksów i prezentuje w swojej grze ogromny luz, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Oktawian zaprezentował się na tyle korzystnie, że postanowiłem dowołać go na zgrupowanie rocznika 1996, które rozpoczyna się 14 marca w Ciechanowie [wcześniej powołania otrzymali inni piłkarze Lechii - Adrian Bielawski oraz Damian Garbacik]. Z 21 piłkarzy wybiorę "18", która powalczy w Szwajcarii o awans do kolejnej fazy eliminacji do mistrzostw Europy do lat 17 - mówi szkoleniowiec.

Turniej w Szwajcarii odbędzie się w dniach 22-27 marca, a oprócz gospodarzy rywalami Polaków będą Czesi oraz Izraelczycy. Do dalszej fazy awansuje tylko zwycięzca.

Podczas konsultacji w Woli Chorzelewskiej z dobrej strony pokazał się również inny piłkarz Lechii Adam Gołuński.

- To odważny, zdeterminowany chłopak, z ciągiem na bramkę i niezłymi już umiejętnościami. Musi jeszcze popracować nad wyszkoleniem technicznym, ale zdecydowanie będzie w dalszym ciągu w kręgu moich zainteresowań - zaznacza trener Wójcik.

Kadra do lat 16 do eliminacji do mistrzostw Europy przystąpi jesienią tego roku. Jej rywalami w pierwszym etapie będą Macedonia (gospodarz turnieju), Belgia oraz Bułgaria. Do kolejnej fazy awansują dwa najlepsze zespoły.

Czy Skrzecz powinien wyjechać do zagranicznego klubu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Piłkarz Lechii Gdańsk Oktawian Skrzecz zrobił furorę na konsultacji reprezentacji Polski do lat 16: "Biorę go do starszego rocznika!"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX