Sport.pl

Oktawian Skrzecz i Damian Garbacik z Lechii Gdańsk oraz Michał Gałecki z Arki Gdynia powalczą o mistrzostwa Europy

Dwóch piłkarzy Lechii Gdańsk Oktawian Skrzecz i Damian Garbacik oraz zawodnik Arki Gdynia Michał Gałecki, powołani zostali do reprezentacji Polski U-17 na eliminacyjny turniej do mistrzostw Europy, który odbędzie się w Szwajcarii.
Impreza odbędzie się w dniach 22-27 marca. Rywalami Polaków będą gospodarze (piątek, godz. 17), Czesi (niedziela, godz. 17) oraz Izraelczycy (środa, godz. 18).

Do turnieju finałowego, który odbędzie się na Słowacji w dniach 5-17 maja, awansuje tylko zwycięzca. Z kolei sześć najlepszych zespołów mistrzostw Europy zakwalifikuje się do mistrzostw świata U-17, których gospodarzem będą Zjednoczone Emiraty Arabskie (17 października - 8 listopada).

Skrzecz (rocznik 1997) jest o rok młodszy od swoich kolegów, ale podczas konsultacji kadry U-16 zrobił na trenerze Robercie Wójciku (selekcjoner zarówno kadry U-16, jak i U-17) tak duże wrażenie, że ten natychmiast wziął go do starszego zespołu (czytaj - TUTAJ). Dla młodego piłkarza Lechii będzie to szansa na debiut w reprezentacji Polski, gdyż poprzedni trener jego rocznika Mirosław Dawidowski nie widział go w swoim zespole.

Czy Polacy awansują do turnieju finałowego? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Oktawian Skrzecz i Damian Garbacik z Lechii Gdańsk oraz Michał Gałecki z Arki Gdynia powalczą o mistrzostwa Europy
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX