Sport.pl

Piłkarze Lechii Gdańsk grali w młodzieżowych reprezentacjach Polski

Pięciu piłkarzy Lechii Gdańsk zagrało w ostatnich dniach w młodzieżowych reprezentacjach Polski, a Łukasz Kacprzycki zdobył nawet gola dla kadry U-19 w meczu z Gruzją. To jednak nie koniec występów zawodników Lechii w biało-czerwonych barwach.
W sumie do wszystkich młodzieżowych reprezentacji Polski powołanych zostało siedmiu lechistów. Przegląd zaczynamy od najstarszego. W zespole do lat 21 w towarzyskim meczu z Litwą cały mecz na środku obrony rozegrał Rafał Janicki. Biało-czerwoni po bramkach Mariusza Stępińskiego (dwie) oraz Bartłomieja Pawłowskiego wygrali 3:0, a w spotkaniu tym wystąpili m.in. Rafał Wolski (Fiorentina), Piotr Zieliński (Udinese), Paweł Wszołek (Polonia Warszawa) oraz były piłkarz Arki Gdynia, a obecnie Pogoni Szczecin Julien Tadrowski. We wtorek podopieczni Marcina Dorny zmierzą się z Łotwą.

W meczu reprezentacji do lat 19 z Gruzją zagrali z kolei Kacprzycki oraz Wojciech Zyska. Ten pierwszy na boisku przebywał 66 min, a w 28. min zdobył gola na 2:0 (spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polaków 3:1). Zyska pojawił się na boisku w 72. min, zmieniając strzelca pierwszej bramki Martina Kobylańskiego (trzeciego gola zdobył Michał Paluch). W niedzielę o godz. 17 oba zespoły spotkają się w meczu rewanżowym.

Z kolei w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy do lat 17, który odbywa się w Szwajcarii, w reprezentacji Polski występują Damian Garbacik oraz Oktawian Skrzecz. W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni zremisowali z gospodarzami 0:0. Garbacik rozegrał cały mecz, natomiast Skrzecz wszedł na boisko w 56. min. W meczu tym grał również zawodnik Arki Gdynia Michał Gałecki. W niedzielę o godz. 17 Polacy zmierzą się z Czechami, którzy w pierwszym spotkaniu zremisowali z Izraelem 1:1. Do finałowego turnieju na Słowacji (5-17 maja) awansuje tylko zwycięzca turnieju.

Który z młodych piłkarzy Lechii zrobi największą karierę? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: