Reprezentacja Polski do lat 17, z dwoma piłkarzami Lechii Gdańsk i jednym Arki Gdynia, dalej od mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski do lat 17, która walczy w Szwajcarii o awans do mistrzostw Europy, zremisowała drugi mecz - tym razem 1:1 z Czechami. W spotkaniu tym zagrali dwaj piłkarze Lechii Gdańsk: Damian Garbacik i Oktawian Skrzecz, a także zawodnik Arki Gdynia Michał Gałecki.
To był drugi mecz Polaków w turnieju. W pierwszym zremisowali oni z gospodarzami imprezy Szwajcarami 0:0. W spotkaniu z Czechami w pierwszym składzie biało-czerwonych wyszli Gałecki (rozegrał cały mecz), a także Garbacik, który w 60. minucie został zmieniony przez Przemysława Szarka. Z kolei Skrzecz - o rok młodszy od swoich kolegów (rocznik 1997) - pojawił się na boisku w 73. minucie, zmieniając strzelca gola dla Polski Pawła Stolarskiego (zdobył bramkę w 25. minucie z rzutu karnego). Podopieczni trenera Roberta Wójcika długo prowadzili, ale w 69. minucie wyrównał Martin Toml. Co ciekawe, obaj piłkarze Lechii obejrzeli w tym spotkaniu żółte kartki.

W drugim niedzielnym meczu Szwajcaria pokonała Izrael 2:1. Ponieważ do turnieju finałowego awansuje tylko zwycięzca, sytuacja Polaków jest trudna. Aby marzyć o wyjeździe na Słowację (5-17 maja), muszą oni pokonać w środę Izrael (najlepiej jak najwyżej) i liczyć na to, że w meczu Szwajcaria - Czechy padnie korzystny dla nich wynik: czyli zwycięstwo Czechów, ale niższe niż Polaków z Izraelem, lub remis (w tym przypadku też ważne jeszcze będą bramki).

AKTUALNA TABELA

1. Szwajcaria242:1
2. Czechy222:2
3. Polska221:1
4. Izrael212:3
Do rozegrania (27 marca): Polska - Izrael, Szwajcaria - Czechy (oba mecze o godz. 18)

Czy Polacy awansują do finałów mistrzostw Europy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »