Sport.pl

Trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek po meczu z Wisłą Kraków: Dyktowaliśmy warunki gry, ale zabrakło skuteczności

Po zremisowanym przez Lechię Gdańsk 0:0 meczu z Wisłą Kraków trener biało-zielonych Bogusław Kaczmarek czuł niedosyt. - To był drugi z rzędu dobry mecz w naszym wykonaniu, ale znów zakończył się niesatysfakcjonującym wynikiem - podkreślił szkoleniowiec Lechii.
Trener Lechii ogólnie był zadowolony z występu swojego zespołu, ale wynik mógł i powinien być według niego korzystniejszy dla gospodarzy.

- To był drugi kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu, jednak o ile w Gliwicach nie zdobyliśmy ani jednego punktu [porażka 0:2 z Piastem], tak tym razem zabrakło zwycięstwa. Szkoda, bo to my dyktowaliśmy warunki gry i stworzyliśmy wiele sytuacji podbramkowych. Zabrakło jednak skuteczności, albo ostatniego podania. W płynnej grze przeszkadzało nam boisko, zresztą to samo mogą powiedzieć piłkarze Wisły. Nasz rywal ma wielu piłkarzy posiadających jakość, grających w tej rundzie na dobrym poziomie, dlatego punkt zdobyty w tym meczu jest dla nas wartościowy, choć oczywiście niedosyt pozostał - zaznaczył szkoleniowiec Lechii.

Jakie pozytywne wnioski wyciągnął z tego spotkania trener Kaczmarek?

- Pocieszające jest to, że zagraliśmy na zero z tyłu co ostatnio nam się nie zdarzało. Dzisiaj w grze defensywnej zespołu była widoczna duża poprawa. Zadowolony jestem również z występu Mateusza Machaja, który rozegrał najlepszy mecz na wiosnę. Szkoda tylko, że nie zdobył bramki, w kilku sytuacjach zabrakło mu spokoju i właściwego wyboru - podkreślił trener Lechii.

Szkoleniowiec Wisły Tomasz Kulawik stwierdził z kolei, że był to najsłabszy mecz jego zespołu w rundzie wiosennej.

- Moi piłkarze mieli zbyt dużo niewymuszonych strat, przez co oddaliśmy rywalowi inicjatywę. Zagraliśmy bardzo słabo - podsumował Kulawik.

Więcej o:
Skomentuj:
Trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek po meczu z Wisłą Kraków: Dyktowaliśmy warunki gry, ale zabrakło skuteczności
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX