Sport.pl

Pomocnik Lechii Gdańsk Ricardinho usiądzie w meczu z Lechem Poznań na ławce rezerwowych? "Bardzo prawdopodobne"

Brazylijczyk Ricardinho jesienią był obok Abdou Razacka Traore najlepszym piłkarzem Lechii Gdańsk. W rundzie wiosennej spisuje się jednak katastrofalnie. Cierpliwość do "Ryśka" stracił już również trener biało-zielonych Bogusław Kaczmarek. - Bardzo prawdopodobne, że w Poznaniu w meczu z Lechem Ricardinho usiądzie na ławce rezerwowych - mówi szkoleniowiec.
Wiele wskazuje na to, że w podstawowym składzie biało-zielonych na mecz z Lechem może zabraknąć dotychczasowego pewniaka - Ricardinho (opuścił zaledwie jeden mecz, w pozostałych tylko raz wszedł na boisko z ławki). Brazylijczyk przyszedł do Lechii przed sezonem i poza nieco słabszym początkiem był w rundzie jesiennej zdecydowanie wyróżniającą się postacią zespołu. Zdobył pięć bramek, miał dwie asysty i wspólnie z Traore stworzył jeden z najgroźniejszych duetów polskiej ligi. Wraz z odejściem reprezentanta Burkina Faso do tureckiego Gaziantepsporu swoją moc jakby stracił również Ricardinho. Brazylijczyk od początku rundy wiosennej prezentuje wręcz katastrofalną formę, jego średnia ocen według trojmiasto.sport.pl (skala 1-6) to nieco ponad dwa punkty (pięć razy wystawiliśmy mu notę 2, raz - 2,5).

W ostatnim, zakończonym bezbramkowym remisem, meczu z Wisłą Kraków (relacja TUTAJ), "Rysiek" znów spisał się fatalnie. Wikłał się w bezsensowne dryblingi, często tracił piłkę, wybierał złe rozwiązania. W grze ofensywnej niemal kompletnie bezproduktywny. W trakcie meczu strasznie denerwował się na niego nawet jego najbliższy przyjaciel Deleu, któremu kompletnie nie układała się współpraca z rodakiem na prawej stronie boiska. Cierpliwość stracił też trener Kaczmarek, który zastanawiał się nad zmianą Ricardinho już w przerwie meczu. Ostatecznie zdjął go z boiska dopiero w 86. minucie (zastąpił go Łukasz Kacprzycki).

- Mając w składzie takiego zawodnika, zawsze jest nadzieja, że jakąś jedną akcją, jednym dryblingiem przesądzi losy meczu - tłumaczy szkoleniowiec Lechii w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Niestety, w spotkaniu z Wisłą niemal nic mu nie wychodziło, po raz kolejny zagrał bardzo słabo. W każdym z dotychczasowych pięciu spotkań rundy wiosennej Ricardinho grał zdecydowanie poniżej możliwości i on również zdaje sobie z tego sprawę. I z pewnością nie będzie zaskoczony, jeśli w Poznaniu usiądzie na ławce rezerwowych, co bardzo poważnie biorę pod uwagę. "Rysiek" na wiosnę po prostu nie funkcjonuje w zespole i nie jest zdyscyplinowany. Ja sam odbyłem z nim ostatnio trzy rozmowy, już podczas meczu z Wisłą wręcz wrzeszczał na niego Deleu, który prosił, żeby Ricardinho przestał odstawiać brazylianę i wreszcie zaczął grać dla zespołu. Wszystko na nic, dlatego chyba nadszedł moment, żeby posadzić go na ławce rezerwowych - podkreśla trener Kaczmarek.

Jeśli tak się stanie, jego miejsce w składzie może zająć Łukasz Kacprzycki lub przy odpowiednim przemodelowaniu linii ofensywnych Adam Duda. - Wariantów jest kilka, ale jeszcze nie wiem, na który się zdecyduję - zaznacza szkoleniowiec Lechii.

Spotkanie Lech - Lechia rozegrane zostanie w piątek o godz. 20.45 (relacja na trojmiasto.sport.pl).

Czy Ricardinho powinien w meczu z Lechem usiąść na ławce rezerwowych? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Pomocnik Lechii Gdańsk Ricardinho usiądzie w meczu z Lechem Poznań na ławce rezerwowych? "Bardzo prawdopodobne"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX