Niemal 100 tys. zł na pomoc dla rodzin ofiar i poszkodowanych kibiców Lechii Gdańsk

Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk Lwy Północy zebrało ok. 95 tys. zł na pomoc dla rodzin ofiar oraz poszkodowanych w wyniku tragicznego wypadku autokaru wiozącego wracających z meczu z Piastem Gliwice kibiców Lechii. W zbiórce pomógł klub, który wspomógł zbiórkę kwotą ponad 50 tys. zł.
Zbiórka na rzecz poszkodowanych w wypadku kibiców Lechii oraz rodzin tragicznie zmarłych fanów biało-zielonych zbliża się do kwoty 100 tys. zł. Lwy Północy, które organizują akcję zbierania pieniędzy, do południa w środę w wyniku aukcji oraz różnorodnych działań, zgromadziły na koncie kwotę ponad 28 tys. zł.

Do tych pieniędzy dołożył się klub. Zarząd zdecydował, że 10 zł od każdego sprzedanego biletu normalnego oraz 5 zł od każdego biletu ulgowego z meczu z Wisłą Kraków zostaną przekazane na rehabilitację poszkodowanych w wypadku kibiców gdańskiej drużyny oraz pomoc rodzinom ofiar. Zgodnie z zapowiedziami gdański klub przekaże Stowarzyszeniu kibiców Lwy Północy kwotę 51 215 zł. Łącznie na meczu z Wisłą Kraków pojawiło się 13 937 widzów. Sprzedano 3490 biletów normalnych oraz 3263 ulgowe. Pozostali kibice to właściciele karnetów i zaproszeń.

Dzięki poniedziałkowemu meczowi z Wisłą na PGE Arenie uzbierano nie tylko kwotę od sprzedanych biletów. Lwy Północy przeprowadziły przy bramach stadionu oraz na promenadzie również zbiórkę pieniędzy do puszek. Uzbierano tym samym ponad 15 tys. zł.