Sport.pl

Bramkarz Lechii Gdańsk Michał Buchalik: A dlaczego nie mielibyśmy wygrać z Lechem Poznań?

Bramkarz Lechii Gdańsk Michał Buchalik w ostatnim meczu z Wisłą Kraków po raz pierwszy w rundzie wiosennej nie puścił ani jednej bramki. To bardzo optymistycznie nastawiło go przed piątkowym spotkaniem z Lechem Poznań (początek o godz. 20.45, relacja na trojmiasto.sport.pl).
Buchalik nie miał w meczu z Wisłą wiele pracy, ale w co najmniej dwóch sytuacjach uratował swój zespół przed stratą bramki. Ogólnie jednak był bardzo zadowolony z defensywnej gry całej drużyny.

- Zagraliśmy bardzo konsekwentnie w obronie i nie pozwoliliśmy Wiśle praktycznie na nic - podkreśla Buchalik w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Stąd bierze się mój optymizm przed spotkaniem z Lechem. Jeśli równie dobrze spiszemy się w defensywie i znów uda się zagrać na zero z tyłu, to jestem przekonamy, że wygramy to spotkanie. W meczu z Wisłą wyczerpaliśmy już chyba limit pecha, jeśli chodzi o ofensywę, i w Poznaniu powinniśmy coś strzelić. Gramy w tej chwili dobrą piłkę i w spotkaniu z Lechem musimy to udowodnić. Dla mnie jako bramkarza mecz zakończony z czystym kontem był bardzo ważny, to zawsze daje dodatkowego kopa. Liczę, że w Poznaniu będzie podobnie - podkreśla Buchalik, który w tym sezonie wystąpił w 17 meczach i puścił 20 goli.

Czy Buchalik znów zagra w Poznaniu na zero z tyłu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: