Sport.pl

Łukasz Surma z Lechii Gdańsk o meczu z Lechem Poznań: W pierwszej połowie graliśmy zawstydzająco

Kapitan Lechii Gdańsk Łukasz Surma po przegranym 2:4 meczu z Lechem Poznań nie krył rozczarowania, a postawą całego zespołu w pierwszej połowie był wręcz zbulwersowany. - To był wstyd, nie wiem, kiedy ostatnio popełniliśmy tak dużo błędów w jednej części meczu - stwierdził po spotkaniu pomocnik biało-zielonych.
Lechia po pierwszej połowie przegrywała 0:3, a mogło być jeszcze gorzej. Surma nie mógł znaleźć wytłumaczenia dla słabej postawy zespołu.

- Grać tak jak w pierwszych 45 minutach po prostu nie przystoi Lechii Gdańsk - podkreślił kapitan zespołu. - W przerwie w szatni mieliśmy chwilę prawdy, każdy musiał sam sobie odpowiedzieć na pytanie, co robi w tym zespole i po co wychodzi na boisko. To, co pokazaliśmy w pierwszej połowie, było zawstydzające i niedopuszczalne. Dawno nie widziałem tak rozbitego zespołu, który robi tak dużo błędów w każdym praktycznie sektorze boiska. Naszą postawę w drugiej połowie można uznać za mały pozytyw tego meczu, ale to i tak było na Lecha za mało. Może gdybyśmy strzelili bramkę na 3:2, to udałoby się ten mecz zremisować, ale dostaliśmy gola na 4:1 i było już po zawodach. Jednak dzięki drugim 45 minutom zachowaliśmy twarz i z podniesioną głową pracować będziemy w przyszłym tygodniu, aby w kolejnym meczu [14 kwietnia z Jagiellonią Białystok] zmyć tę plamę - podsumował Surma.

Co zaważyło o porażce Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Łukasz Surma z Lechii Gdańsk o meczu z Lechem Poznań: W pierwszej połowie graliśmy zawstydzająco
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX