Piłkarze Lechii Gdańsk wybiorą się na obóz do Holandii. Polecą tanimi liniami

Po zakończonym sezonie piłkarze Lechii Gdańsk mają w planach dwa obozy przygotowawcze do kolejnych rozgrywek. Jeden z nich miałby się odbyć w Holandii.
Za granicę Lechia najczęściej wybiera się w zimowej przerwie. Ze względu na dogodne warunki klimatyczne oraz możliwość trenowania i rozgrywania sparingów na naturalnym, zielonym trawiastym boisku gdańszczanie od kilku lat w zimowych miesiącach wylatują na obóz do Turcji. Latem biało-zieloni przygotowują się natomiast w kraju.

W okresie przygotowawczym przed rozpoczęciem sezonu 2013/2014 ten schemat miałby ulec zmianie. Drużyna, obok jednego zgrupowania w Polsce, na drugi obóz miałaby udać się do Holandii. - Jeśli będę trenerem Lechii, to będę nalegał na ten wyjazd - mówi trener Lechii Bogusław Kaczmarek w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim.

Piłkarze biało-zielonych mieliby dolecieć do Eindhoven... tanimi liniami. Z Gdańska do Eindhoven latają linie Wizz Air. Sprawdziliśmy, że bilet np. na 2 lipca, kosztuje teraz 125 zł w jedną stronę za osobę.

- Z Eindhoven już wszędzie da się dojechać. No i byłaby okazja zagrać sparingi z ciekawymi rywalami - tłumaczy "Bobo".

Szkoleniowiec biało-zielnych tuż po zakończeniu rundy jesiennej był w Holandii na tygodniowym stażu wraz ze swoim asystentem Krzysztofem Brede. Obaj mieli okazję podpatrywać funkcjonowanie klubu na przykładzie Feyenoordu Rotterdam. Obejrzeli również ośrodki treningowe. Być może z nich Lechia wybierze ten, w którym biało-zieloni przygotowywać się będą latem.

Więcej na dziennikbaltycki.pl

Jest sens wyjeżdżać latem do Holandii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »