Sport.pl

Były piłkarz Lechii Gdańsk Luka Vucko zadebiutował w II lidze amerykańskiej

Były piłkarz Lechii Gdańsk Luka Vucko ma za sobą pierwszy mecz w barwach nowego klubu - amerykańskiego San Antonio Scorpions. Jego zespół na inaugurację rozgrywek North American Soccer League zremisował z Minnesotą United 0:0.
NASL to amerykańska druga liga (ekstraklasa to oczywiście Major Soccer League). Dla Vucki występ w meczu z Minnesotą był pierwszym oficjalnym spotkaniem ligowym od ponad roku! W barwach Lechii po raz ostatni zagrał on bowiem 3 marca 2012 roku w spotkaniu z Wisłą Kraków (porażka biało-zielonych 0:2). Z gdańskim klubem rozstał się w maju ubiegłego roku i bardzo długo szukał nowego miejsca pracy. W końcu we wrześniu zakotwiczył w węgierskim klubie Pecsi MFC. Wytrwał tam niecałe dwa miesiące, zagrał tylko w jednym oficjalnym meczu - w nic nie znaczącym Pucharze Ligi - i znów słuch o nim zaginął. Kiedy wydawało się, że Vucko na dobre zniknął z piłkarskiego firmamentu, niespodziewanie pojawił się na liście płac amerykańskiego San Antonio Scorpions. W miniony weekend zadebiutował w jego barwach.

W spotkaniu z Minnesotą Vucko wyszedł w podstawowym składzie "Skorpionów" i rozegrał cały mecz na swojej nominalnej pozycji środkowego obrońcy. Co ciekawe, patrząc na nazwisko jednego z jego partnerów w bloku defensywnym, mógł się poczuć, jakby dalej występował w Lechii. Na lewej obronie grał bowiem zawodnik o swojsko brzmiącym nazwisku... Janicki (Gregory). Z aktualnym obrońcą biało-zielonych Rafałem Janickim piłkarz ten nic wspólnego nie ma, ale Chorwat przynajmniej w ten sposób może przypomnieć sobie czas spędzony w Lechii.

Mecz San Antonio - Minnesota można zobaczyć TUTAJ. Vucko gra z numerem 27 na białej koszulce.

Więcej o: