Dawid Zapisek będzie miał na PGE Arenie trybunę swojego imienia

Jeden z najbardziej znanych i lubianych kibiców Lechii Gdańsk, zmarły w ubiegłym roku Dawid Zapisek, będzie miał na PGE Arenie swoją trybunę. Uroczystość nadania jego imienia sektorowi ?S? odbędzie się 45 minut przed niedzielnym meczem Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok. Początek spotkania o godz. 17, relacja na trojmiasto.sport.pl.
Dawid Zapisek był chyba najbardziej znanym niepełnosprawnym kibicem w Polsce. Od urodzenia zmagał się z bardzo ciężką i nieuleczalną chorobą o podłożu genetycznym - rdzeniowym zanikiem mięśni typu I. Lekarze dawali mu najwyżej sześć lat życia. Tymczasem Dawid miał w sobie wyjątkową siłę i przeżył lat 14. Nie był w stanie poruszać się samodzielnie, choroba pustoszyła organizm (pod koniec życia ważył zaledwie 10 kg), ale on żył najlepiej, jak można było - uczył się w warunkach domowych, chętnie podróżował. Jego wielką miłością była piłka nożna, a ukochanym klubem Lechia. Kiedy tylko mógł, oglądał jej mecze z trybun - także te wyjazdowe. Podczas Euro 2012 spotkał się w Gniewinie ze swoim największym idolem - hiszpańskim bramkarzem Ikerem Casillasem. - To było jego największe marzenie. Jestem szczęśliwa, że udało się do tego doprowadzić - mówiła wówczas mama Dawida Sylwia Zapisek.

W najbliższą niedzielę (14 kwietnia), o godz. 16.15, na trybunie żółtej, w sektorze "S" stadionu PGE Arena, odbędzie się ceremonia nadania imienia Dawida Zapiska, temu właśnie sektorowi trybun. Uroczystość uświetni odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej zmarłemu w zeszłym roku kibicowi Lechii.

Udział w odsłonięciu tablicy wezmą przedstawiciele władz Gdańska, Lechii Gdańsk, Arena Gdańsk Operator oraz Biura Inwestycji Euro Gdańsk, zaś najważniejszym gościem będzie mama Dawida - pani Sylwia.