Mecz Lechii Gdańsk z Jagiellonią Białystok poprowadzi absolutny debiutant w ekstraklasie

36-letni Tomasz Radkiewicz ze Zgierza poprowadzi niedzielny mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok. Będzie to dla niego debiut na boiskach ekstraklasy. Początek spotkania na PGE Arenie o godz. 17, relacja na trojmiasto.sport.pl.
Radkiewicz na szczeblu centralnym sędziuje od 2007 roku, teraz po raz pierwszy dostąpi zaszczytu poprowadzenia meczu na poziomie ekstraklasy. W obecnym sezonie sędziował w 11 meczach, głównie w I lidze. Miał jednak styczność z zespołami ekstraklasy, gdyż był arbitrem spotkań Pucharu Polski: w 1/8 finału pomiędzy Zagłębiem Lubin i Polonią Warszawa oraz w 1/4 finału, w którym Legia Warszawa zmierzyła się z Olimpią Grudziądz (rewanż).

Co ciekawe, w miniony weekend miał poprowadzić spotkanie I ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Arką Gdynia, ale z powodu podejrzenia, że ten mecz może być ustawiony, PZPN w ostatniej chwili zmienił obsadę sędziowską.

Radkiewicz w przeszłości był już arbitrem jednego meczu z udziałem biało-zielonych - w sezonie 2010/2011 w Młodej Ekstraklasie - w którym Lechia przegrała na wyjeździe z Polonią Bytom 2:4. Znakomicie spotkanie to powinien pamiętać Adam Duda, który zdobył obie bramki dla gości. Z zawodników będących obecnie w kadrze pierwszego zespołu w meczu tym zagrał jeszcze Maciej Kostrzewa.

Jaki będzie wynik meczu Lechia - Jagiellonia? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »