Dawid Zapisek ma sektor swojego imienia na PGE Arenie

Od 14 kwietnia 2013 roku sektor S na trybunach PGE Areny nosi imię Dawida Zapiska, zmarłego w zeszłym roku jednego z najwierniejszych kibiców Lechii Gdańsk.
Zapisek od urodzenia cierpiał na rdzeniowy zanik mięśni. Choroba nie przeszkadzała mu jednak w kibicowaniu jego ukochanej drużynie - Lechii. Dawid był częstym gościem na meczach biało-zielonych i wspierał ich swoim dopingiem. Podczas rozgrywanego w Polsce turnieju Euro 2012 spełniło się jedno z największych marzeń Dawida - spotkał się osobiście ze swoim piłkarskim idolem, bramkarzem reprezentacji Hiszpanii Ikerem Casillasem.

Władze gdańskiego klubu, a także szefowie PGE Areny oraz przedstawiciele miasta Gdańska postanowili uhonorować zmarłego we wrześniu ubiegłego roku 14-letniego Zapiska. Przed spotkaniem Lechii z Jagiellonią Białystok sektor S trybun PGE Areny został nazwany jego imieniem, o czym przypomina umieszczona tam specjalna, pamiątkowa tablica. W uroczystości wzięła udział mama Dawida, Sylwia Zapisek.

- Dawid przez całe swoje życie był skromnym chłopakiem i nie sądziłam, że dostąpi takiego zaszczytu. Chciałabym, żeby ta tablica wskazywała wszystkim, że walką i dążeniem do celu można osiągnąć wiele. Wierzę, że choć Dawida nie ma już z nami, to on cały czas jest duchem obecny na trybunach i dopinguje Lechię, a ta tablica będzie o tym przypominać - mówiła wzruszona mama Dawida.