Sport.pl

Nowy Frankowski w ekstraklasie. Czy Przemysław z Lechii Gdańsk pójdzie w ślady Tomasza z Jagiellonii Białystok?

W spotkaniu Lechii Gdańsk z Jagiellonią Białystok w gdańskiej drużynie zadebiutował 18-letni Przemysław Frankowski. Czy młody lechista dorówna w swojej karierze innemu Frankowskiemu, o 20 lat starszemu Tomaszowi?
Młody Frankowski na boisku pojawił się w 76. minucie niedzielnego spotkania, zastępując Adama Dudę. Piłkarz Lechii nie mógł jednak spotkać się na murawie z doświadczonym napastnikiem Jagiellonii, bowiem ten od ośmiu minut siedział już na ławce rezerwowych (został zmieniony przez Euzebiusza Smolarka).

Przemysław Frankowski to kolejny piłkarz z młodego pokolenia lechistów, który od trenera Bogusława Kaczmarka dostał szansę debiutu w ekstraklasie. - Przemek miał w sobotę 18. urodziny, a ja obiecałem mu ten debiut już wcześniej. Słowa dotrzymałem i muszę przyznać, że jestem zadowolony z jego występu - przyznał po spotkaniu szkoleniowiec Lechii.

Frankowski miał szansę na gola w debiutanckim spotkaniu. Jednak jego strzał w samej końcówce meczu zdołał obronić bramkarz Jagiellonii Jakub Słowik. Dzięki dobrej grze przeciwko zespołowi z Białegostoku Frankowski może od trenera Kaczmarka otrzymać więcej minut w kolejnych spotkaniach biało-zielonych. Jak przekonuje "Bobo", Przemysław ma wszelkie predyspozycje do tego, by stać się piłkarzem tej samej klasy co Tomasz.

- Przemek to chłopak z dużym potencjałem, ma papiery, aby stać się wysokiej klasy rozgrywającym. Ma zmysł do gry kombinacyjnej, przegląd pola, potrafi zagrać piłkę prostopadłą, umie współpracować z napastnikami. Dobrze czuje się w grze na małej przestrzeni. Ma jeszcze duże rezerwy w przygotowaniu fizycznym i motoryce - uważa Kaczmarek.

Frankowski jest w obecnym sezonie piątym z młodych zawodników kadry Lechii, który zadebiutował w ekstraklasie. Wcześniej uczynili to Łukasz Kacprzycki, Kacper Łazaj, Wojciech Zyska i Maciej Kostrzewa.

Jak rozwinie się kariera Przemysława Frankowskiego? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Komentarze (1)
Nowy Frankowski w ekstraklasie. Czy Przemysław z Lechii Gdańsk pójdzie w ślady Tomasza z Jagiellonii Białystok?
Zaloguj się
  • krol93pl

    Oceniono 1 raz 1

    W tabeli. Ekstaklasy sport.pl. jest nieścisłość. Nie podano prawidłowo od 3 tygodni ilości remisów zdobyte przez zespół Lechii Gdańsk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX