Lechia Gdańsk jubileuszami stoi

W obecnym sezonie piłkarze Lechii Gdańsk często obchodzą jubileusze związane z liczbą występów w ekstraklasie. W meczu ze Śląskiem Wrocław setny mecz w barwach biało-zielonych rozegra Piotr Wiśniewski. Ale na tym nie koniec.
Sezon 2012/2013 w szczególny sposób wspominać będzie przede wszystkim kapitan Lechii Łukasz Surma. W meczu 3. kolejki ekstraklasy przeciwko Koronie Kielce pomocnik gdańskiego zespołu świętował jubileusz setnego meczu w biało-zielonych barwach w ekstraklasie. Surma jest więc pierwszym i do tej pory jedynym piłkarzem, który 100 spotkań w ekstraklasie rozegrał w barwach aż trzech klubów: Ruchu Chorzów, Legii Warszawa i właśnie Lechii.

Jeszcze większym świętem dla Surmy był mecz gdańszczan z GKS Bełchatów. W nim Surma zagrał swój mecz numer 400 w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W spotkaniu w Bełchatowie swój jubileusz obchodził także Jarosław Bieniuk. Dla środkowego obrońcy biało-zielonych było to dwusetne spotkanie w ekstraklasie.

Kolejnym jubilatem w Lechii w tym sezonie był Krzysztof Bąk. W meczu przeciwko Koronie Kielce zagrał swój 150. mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z kolei przeciwko Jagiellonii Białystok w rundzie jesiennej po raz 50. w barwach Lechii w lidze zagrał Brazylijczyk Deleu.

Oprócz Surmy, Bieniuka, Bąka, Deleu oraz Wiśniewskiego w tym sezonie swoje "okrągłe" spotkania rozegrać mogą Rafał Janicki i Piotr Brożek. Janicki, jeśli wystąpi we wszystkich spotkaniach Lechii, to w meczu przeciwko Widzewowi Łódź obchodzić będzie jubileusz 50 meczów w ekstraklasie. Z kolei Brożek, jeżeli dostanie od trenera Bogusława Kaczmarka szansę na grę, to spotkanie na PGE Arenie z Podbeskidziem Bielsko-Biała będzie dla niego dwusetnym meczem w ekstraklasie.

Który z jubilatów spisuje się w Lechii najlepiej? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »