Trzej piłkarze Lechii Gdańsk powołani do reprezentacji Polski

Piłkarze Lechii Gdańsk Łukasz Kacprzycki, Przemysław Frankowski oraz Paweł Dawidowicz zostali powołani do młodzieżowych reprezentacji Polski do lat 19 oraz do lat 18.
Selekcjonerem obu reprezentacji jest Marcin Sasal. Do starszej drużyny, do lat 19, powołany został Kacprzycki, który w niedawnym meczu towarzyskim z Gruzją zdobył nawet bramkę i należy do czołowych postaci zespołu. Tym razem zaproszenia nie dostał próbowany wcześniej inny piłkarz biało-zielonych Wojciech Zyska. Trener Sasal powołał 18-osobową kadrę na konsultację szkoleniową w Legnicy (12-16 maja), połączoną z towarzyskim meczem z Bośnią i Hercegowiną. Będzie to ostatni sprawdzian kadry U-19 przed turniejem eliminacyjnym do mistrzostw Europy, który zostanie rozegrany w dniach 5-10 czerwca na terenie woj. pomorskiego (m.in. na stadionie w Gdyni).

Z kolei kadra do lat 18, do której powołani zostali Frankowski i Dawidowicz, spotka się w dniach 5-9 maja na konsultacji szkoleniowej w Łomży, która połączona będzie z towarzyskim meczem z Białorusią. Dla Frankowskiego jest to pierwsze powołanie od trenera Sasala, dla Dawidowicza już kolejne. W porównaniu z ostatnią konsultacją tym razem zabrakło miejsca dla dwóch innych piłkarzy Lechii: Kacpra Łazaja oraz Damian Kugiela.

Który z młodych lechistów zrobi największą karierę? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »