Piłkarz Lechii Gdańsk Damian Kugiel zgłoszony do ekstraklasy. To już 12 nastolatek w kadrze!

Trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek nie ustaje we wprowadzaniu do pierwszego zespołu młodych zawodników. Do rozgrywek ekstraklasy został właśnie zgłoszony 17-letni Damian Kugiel. To już dwunasty nastolatek w kadrze pierwszego zespołu. Więcej - o jednego - ma tylko GKS Bełchatów.
W Bełchatowie wobec kłopotów kadrowych przed startem rundy wiosennej do rozgrywek ekstraklasy zgłoszono wielu nastolatków (m.in. trzech młodziutkich bramkarzy), ale w rozgrywkach ekstraklasy zagrało w rundzie wiosennej tylko dwóch z nich: Seweryn Michalski i Łukasz Wroński.

W Lechii grało ich już czterech - Łukasz Kacprzycki, Kacper Łazaj, Wojciech Zyska oraz Przemysław Frankowski, a kilku kolejnych było w meczowej osiemnastce. Pod tym względem gdański klub nie ma sobie równych w ekstraklasie.

Kolejnym nastolatkiem, który będzie miał szansę poczuć atmosferę ekstraklasy, a może nawet zadebiutować na jej boiskach, jest Kugiel. Jest wychowankiem klubu Olimpic Gdańsk, potem kilka lat grał i trenował w KS Olivia, a do Lechii przeszedł w połowie sezonu 2009/2010. To syn byłego piłkarza m.in. Polonii Gdańsk i Rakowa Częstochowa Roberta Kugiela (dziewięć meczów w ekstraklasie, jeden gol). W maju ubiegłego roku był w kadrze reprezentacji Polski do lat 17, która wywalczyła brązowy medal podczas mistrzostwach Europy w Słowenii. Obecnie cały czas jest w kręgu zainteresowań selekcjonera reprezentacji Polski do lat 18 Marcina Sasala (grał w ostatnim dwumeczu z Czechami).

W obecnym sezonie Kugiel junior zagrał w pięciu meczach III-ligowych rezerw Lechii oraz w siedmiu Młodej Ekstraklasy. Być może w sobotnim spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (godz. 15.45, relacja na trojmiasto.sport.pl) zadebiutuje w ekstraklasie, gdyż znalazł się w meczowej osiemnastce Lechii na ten mecz.

Który z młodych piłkarzy Lechii jest najbardziej perspektywiczny? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »