Sport.pl

Piłkarze Lechii Gdańsk meczem z Podbeskidziem przedłużą sobie kontrakty

Deleu oraz Piotr Brożek z Lechii Gdańsk dzisiejszym meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała mogą automatycznie przedłużyć swoje kontrakty o kolejny sezon. Obaj piłkarze w swoim umowach mieli klauzulę mówiącą o limicie meczów, które zawodnicy muszą rozegrać, aby móc pozostać w drużynie z Gdańska.
Zawodnicy Lechii mogą być raczej pewni wypełnienia minimów koniecznych do pozostania w drużynie z Gdańska. Deleu i Brożek nie mają w Lechii zbyt dużej konkurencji i jeśli nie będą musieli przedwcześnie zejść z boiska, z pewnością rozegrają pełne 90 minut w meczu z Podbeskidziem. Brazylijczykowi do limitu brakuje raptem 27 minut. W tym sezonie zagrał w 16 meczach (w 13 od pierwszej do ostatniej minuty) i w sumie spędził na boisku 1323 minuty (o przedłużeniu umowy z Deleu piszemy TUTAJ). Brożek wystąpił natomiast w 21 spotkaniach, zawsze rozpoczynając w pierwszym składzie. W trzech meczach opuścił boisko przed końcowym gwizdkiem. W sumie rozegrał 1781 minut w barwach biało-zielonych w sezonie 2012/2013.

Lewy obrońca grający wcześniej w Wiśle Kraków i tureckim Trabzonsporze w meczu z "Góralami" świętował będzie jubileusz 200 meczów w polskiej ekstraklasie. Jest to już kolejny zawodnik, który rozgrywa "okrągłe" spotkanie. O wielu jubileuszach w Lechii piszemy TUTAJ.

Spotkanie Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała rozpocznie się w sobotę 27 kwietnia o godz. 15.45. Relacja na żywo na trojmiasto.sport.pl.

Czy Deleu i Brożek powinni zostać w Gdańsku? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: