Młodzi piłkarze Lechii Gdańsk zagrali w reprezentacji Polski. Przemysław Frankowski jedenastym kadrowiczem

Piłkarze Lechii Gdańsk Paweł Dawidowicz oraz Przemysław Frankowski zagrali w meczu reprezentacji Polski do lat 18, która w towarzyskim spotkaniu pokonała Białoruś 1:0.
Dawidowicz, który jest w reprezentacji pewniakiem i ma u selekcjonera kadry Marcina Sasala bardzo mocne notowania, wystąpił na pozycji środkowego obrońcy. Z kolei debiutujący w tej drużynie Frankowski zagrał jako ofensywny pomocnik. Zwycięską bramkę dla biało-czerwonych zdobył w 19. min piłkarz Stomilu Olsztyn Karol Żwir.

Frankowski, który niedawno zdobył swojego pierwszego gola w ekstraklasie (zobacz TUTAJ), jest już jedenastym piłkarzem Lechii, który w obecnym sezonie wystąpił w jednej z juniorskich reprezentacji Polski. Oprócz niego i Dawidowicza w biało-czerwonych barwach grali Rafał Janicki (U-21), Łukasz Kacprzycki, Wojciech Zyska (obaj U-19), Kacper Łazaj, Damian Kugiel (obaj U-18), Adrian Bielawski, Damian Garbacik (obaj U-17), Oktawian Skrzecz (U-17 i U-16) oraz Adam Gołuński (U-16). Sześciu z nich grało już w ekstraklasie: Janicki, Kacprzycki, Łazaj, Zyska, Frankowski oraz Kugiel.

Który z młodych wilków Lechii najlepiej rokuje na przyszłość? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »