Sport.pl

Deleu z Lechii Gdańsk: Jak będzie jeszcze gorzej, to będziemy grali bez kibiców

Przegląd prasy. Piłkarze Lechii Gdańsk na ligowe zwycięstwo czekają już dwa miesiące, dlatego po ich ostatnich meczach bez wygranej częściej żegnają ich gwizdy niż oklaski. - Będąc kibicem i patrząc na to, że moja drużyna nie wygrywa od siedmiu meczów, też byłbym zniecierpliwiony i obrażony - mówi w rozmowie z ?Dziennikiem Bałtyckim? obrońca biało-zielonych, Deleu.
Po raz ostatni, i jak do tej pory jedyny w rundzie wiosennej, biało-zieloni wygrali 11 marca na PGE Arenie z Koroną Kielce. Od tamtego spotkania w siedmiu kolejnych meczach biało-zieloni ani razu nie zeszli z boiska z trzema punktami. Choć tak naprawdę ich dorobek mógłby być znacznie wyższy, bo gdańszczanie chociażby w meczu z Piastem Gliwice dominowali nad rywalami, ale grzeszyli nieskutecznością i przegrali 0:2, a w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław zremisowali 1:1, tracąc bramkę na dwie minuty przed końcem meczu.

Jedną z przyczyn tak złego bilansu Lechii są błędy, które popełniają piłkarze biało-zielonych. Zwłaszcza te w defensywie.

- Mamy bardzo trudną sytuację, przegraliśmy kilka meczów i faktycznie popełniliśmy kilka błędów - przyznaje Deleu na łamach Dziennika Bałtyckiego. - Ale musimy bronić nie tylko czwórką zawodników przy wsparciu defensywnych pomocników, lecz większą liczbą zawodników. Wszyscy powinni udzielać się w obronie, bo jeśli tego nie będziemy robić, to będzie ciężko. Mam nadzieję, że od następnego spotkania będzie to lepiej wyglądać i uda się zachować zero na koncie - dodaje brazylijski obrońca gdańskiej drużyny.

Według Deleu Lechia w niedzielnym meczu z Ruchem Chorzów musi wygrać, by nie tylko poprawić swoją sytuację w tabeli, ale również odzyskać zaufanie kibiców.

- Będąc kibicem i patrząc na to, że moja drużyna nie wygrywa od siedmiu meczów, też byłbym zniecierpliwiony i obrażony. Też chciałbym oglądać, jak moja drużyna wygrywa. Jeśli będzie jeszcze gorzej, to w następnych meczach będziemy grali bez kibiców i dlatego musimy jak najszybciej przerwać serię bez wygranego meczu. Z Ruchem musimy zaprezentować zaangażowanie, walkę i przede wszystkim wygrać - przekonuje Deleu.

Cała rozmowa z Deleu na stronie dziennikbaltycki.pl

Lechia odzyska zaufanie kibiców? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: