Piłkarz Lechii Gdańsk Adam Duda najskuteczniejszym strzelcem ekstraklasy! Gol co 117 minut

Napastnik Lechii Gdańsk Adam Duda w wygranym 2:1 meczu z Widzewem Łódź zdobył swoją piątą bramkę w sezonie. W klasyfikacji najlepszych strzelców jest co prawda daleko, ale jeśli chodzi o efektywność - gola zdobywa co 117 minut - jest zdecydowanie najskuteczniejszym piłkarzem Ekstraklasy!
Nie Robert Demjan, Wladimir Dwaliszwili, Danijel Ljuboja czy Bartosz Ślusarski, ale właśnie Duda jest najwydajniejszym strzelcem ekstraklasy. 22-letni napastnik Lechii zagrał w tym sezonie w 14 meczach ekstraklasy i zdobył pięć goli - z Koroną Kielce (zobacz TUTAJ), Jagiellonią Białystok (zobacz TUTAJ), Lechem Poznań (zobacz TUTAJ), Ruchem Chorzów (zobacz TUTAJ) oraz Widzewem (zobacz TUTAJ). W sumie spędził na boisku 584 minuty, co oznacza, że piłka po jego strzałach wpadała do bramki co 117 minut. Drugi pod tym względem jest Czech Tomas Docekal (Piast Gliwice), który trafia co 129 minut, a trzeci Bartosz Ślusarski (Lech Poznań) - gol co 140 minut.

Faktyczny lider tabeli strzelców, Demjan, zajmuje dopiero 7. miejsce (trafia do bramki co 175 minut). Wyprzedzają go jeszcze Dwaliszwili (12 goli, bramka raz na 149 minut) oraz Ljuboja (12, gol co 170 minut) Dla porównania najlepszy strzelec lig europejskich Lionel Messi w Primera Division zdobywa bramkę co 57 minut (do tej pory przebywał na boisku przez 2629 minut, zdobył 46 goli).

Najlepsi strzelcy sezonu 2012/13 pod względem efektywności (tylko zawodnicy, którzy zdobyli minimum cztery bramki i grają obecnie w ekstraklasie)

1. Adam Duda (Lechia Gdańsk): 584 minut, 5 goli, bramka co 117 minut

2. Tomas Docekal (Piast Gliwice): 518 minut, 4 gole, bramka co 129 minut

3. Bartosz Ślusarski (Lech Poznań): 1540 minut, 11 goli, bramka co 140 minut

4. Wladimir Dwaliszwili (Polonia Warszawa, Legia Warszawa): 1788 minut, 12 goli, bramka co 149 minut

5. Danijel Ljuboja (Legia Warszawa): 2040 minut, 12 goli, bramka co 170 minut

6. Robert Demjan (Podbeskidzie Bielsko-Biała): 2274 minuty, 13 goli, bramka co 175 minut

7. Michal Papadopulos (Zagłębie Lubin): 1990 minut, 11 goli, bramka co 181 minut

8. Marek Saganowski (Legia Warszawa): 1194 minut, 6 goli, 199 minut

9. Jakub Kosecki (Legia Warszawa): 1842 minut, 9 goli, bramka co 205 minut

Czy Duda będzie kiedyś królem strzelców polskiej ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »