Sport.pl

Były prezes Lechii Gdańsk Maciej Turnowiecki został menedżerem FIFA

Były prezes Lechii Gdańsk Maciej Turnowiecki zdał egzaminy FIFA i został wpisany przez Polski Związek Piłki Nożnej na oficjalną listę licencjonowanych menedżerów.
Informację podał "Dziennik Bałtycki". Turnowiecki prezesem Lechii był w latach 2007-2012. Za jego rządów Lechia awansowała do ekstraklasy i na dobre zadomowiła się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z funkcji zrezygnował w trakcie poprzedniego sezonu (ale pełnił ją do zakończenia rozgrywek), w którym biało-zieloni z trudem utrzymali się w ekstraklasie.

W ubiegłym roku razem z byłym dyrektorem Lechii Błażejem Jenkiem założyli firmę TuttoSport Polska, która była jednym z pomysłodawców i organizatorów projektu przystąpienia Klubu Hokejowego Olivia Gdańsk do europejskiej ligi KHL - drugiej po NHL najsilniejszej ligi świata (zobacz TUTAJ). Na razie jeszcze się to nie udało, ale istnieją duże szanse, że gdański klub zostanie włączony do KHL od sezonu 2014/15.

Teraz Turnowiecki będzie miał nowe zajęcie. Po pomyślnym zdaniu egzaminów FIFA PZPN już oficjalnie wpisał go na listę licencjonowanych menedżerów piłkarskich.

Jak wspominasz działalność Turnowieckiego w Lechii? Będzie dobrym menedżerem? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: