Sport.pl

Szansa dla Christophera Oualembo. W meczu Lechii Gdańsk z GKS Bełchatów to on zastąpi Deleu

W sobotnim meczu Lechii Gdańsk z GKS Bełchatów w pierwszym składzie biało-zielonych po raz pierwszy zaprezentuje się Christopher Oualembo. Kongijczyk zastąpi na prawej obronie pauzującego za kartki Deleu.
Oualembo piłkarzem Lechii jest od października ubiegłego roku, ale z różnych względów (m.in. kontuzja i narodziny dziecka) nie dostał jeszcze prawdziwej szansy - do tej pory jako zmiennik zagrał w czterech meczach ekstraklasy, ale na boisku spędził raptem 54 minuty. Jednak pod nieobecność pauzującego za kartki Deleu to on dostanie szansę gry na prawej obronie.

- Dobrze prezentował się na treningach, jest okazja, żeby spróbować go w ogniu ligowej walki - mówi trener biało-zielonych Bogusław Kaczmarek.

Dla Oualembo może to być wielka szansa, żeby udowodnić swoją przydatność do zespołu, jednak on sam podchodzi do tego nieco inaczej.

- Trener codziennie widzi mnie na treningach, wie, jaką prezentuję formę i czy jestem piłkarzem, który może w każdej chwili pomóc zespołowi. Nie sądzę, żeby jeden mecz, o ile w nim zagram, bo wciąż nie mam takiej pewności, mógł zadecydować o mojej przyszłości - podkreśla Oulembo w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Oczywiście, jeśli dostanę szansę, będę chciał zagrać jak najlepiej, ale meczu nie będę traktował jako promocji swojej osoby. Chciałbym w jak największym stopniu pomóc zespołowi w odniesieniu zwycięstwa, a czy po meczu będą mnie chwalili czy nie, nie ma większego znaczenia. Mogę tylko zapewnić, że jestem gotowy do gry - zaznacza zawodnik pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga, ale piłkarsko wychowany we Francji.

W dotychczasowych meczach w ekstraklasie Oualembo po wejściu na boisku zajmował miejsce w środku pola, ale sam zaznacza, że choć gra na pozycji pomocnika nie jest mu obca, najlepiej czuje się na prawej obronie.

- Co prawda na początku kariery jako młody chłopak grałem jako pomocnik, w Hiszpanii [był zawodnikiem Levante, ale głównie zespołu rezerw] występowałem nawet na pozycji "10", ale kilka ostatnich lat spędziłem na prawej obronie i w tej chwili to jest moja naturalna pozycja na boisku - mówi Oualembo, który wierzy, że w sobotnim meczu z Bełchatowem jest w stanie godnie zastąpić Deleu.

- On prezentuje w tym sezonie bardzo wysoką formę, ale nie chciałbym być porównywany do Deleu. Ja mam swój styl gry i postaram się go zaprezentować. Jeśli będzie okazja, to oczywiście będę chciał jak najczęściej uczestniczyć w akcjach ofensywnych zespołu, ale tak jak mówiłem, najważniejszy jest zespół. Wszystko zależeć będzie od sytuacji boiskowej - podsumowuje piłkarz.

Sobotni mecz na PGE Arenie rozpocznie się o godz. 13.30. Relacja na trojmiasto.sport.pl.

Czy Oualembo będzie godnym zastępcą Deleu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: