Cztery zmiany w kadrze meczowej Lechii Gdańsk na spotkanie z GKS Bełchatów. Dwóch debiutantów

Czterech zmian w porównaniu z wygranym 2:1 spotkaniem z Widzewem Łódź dokonał w meczowej ?18? przed sobotnim starciem z GKS Bełchatów trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek. W gronie jego wybrańców jest dwóch debiutantów - 19-letni bramkarz Kacper Rosa oraz 18-letni Paweł Dawidowicz.
Dwie zmiany w kadrze na mecz z Bełchatowem zostały wymuszone. Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzować będzie Deleu, a Marcina Pietrowskiego już do końca sezonu z gry wyeliminowała kontuzja. Z kolei Łukasz Kacprzycki od 27 maja przygotowywać się będzie z reprezentacją Polski do lat 19 do turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy (odbędzie się on na stadionach woj. pomorskiego) i na tym w tej chwili skupić ma się młody zawodnik Lechii. Tę trójkę zastąpią wracający po kartkowej pauzie Paweł Buzała oraz dwóch nastolatków - wspomniany Dawidowicz, który po raz pierwszy znalazł się w meczowej "18", i 17-letni Adrian Bielawski.

Zaskakująca zmiana nastąpiła też na pozycji rezerwowego bramkarza - zamiast Patryka Sobczaka na ławce usiądzie Rosa, który w tym sezonie rozegrał w sumie 14 meczów w zespołach Młodej Ekstraklasy i III-ligowych rezerwach.

Mecz Lechia - GKS Bełchatów rozpocznie się na PGE Arenie o godz. 13.30. Relacja na trojmiasto.sport.pl.

Kadra Lechii na mecz z GKS Bełchatów

Bramkarze

Michał Buchalik, Kacper Rosa

Obrońcy

Krzysztof Bąk, Jarosław Bieniuk, Rafał Janicki, Christopher Oualembo, Adrian Bielawski, Paweł Dawidowicz

Pomocnicy

Paweł Buzała, Przemysław Frankowski, Mateusz Machaj, Ricardinho, Łukasz Surma, Wojciech Zyska

Napastnicy

Adam Duda, Damian Kugiel, Grzegorz Rasiak, Piotr Wiśniewski

Jaka jedenastka powinna rozpocząć mecz z GKS Bełchatów? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »