Sport.pl

Lechia Gdańsk osłabiona przed meczem z Zagłębiem Lubin. Nie zagrają Ricardinho i Deleu

Brazylijskie prawe skrzydło było znakiem firmowym Lechii Gdańsk w meczach wiosennych. W spotkaniu z Zagłębiem Lubin biało-zieloni będą musieli poradzić sobie jednak bez Deleu i Ricardinho.
Obaj Brazylijczycy są kontuzjowani. Ricardinho urazu nabawił się podczas meczu z GKS Bełchatów na PGE Arenie. Jak wyjaśnił trener Bogusław Kaczmarek, brazylijski pomocnik Lechii naderwał mięsień, wobec czego jego występ przeciwko Zagłębiu jest niemożliwy.

Z kolei Deleu od dłuższego czasu borykał się z kontuzją mięśnia dwugłowego prawej nogi. - Na porannym rozruchu tuż przed wyjazdem do Lubina ból był już tak silny, że nie dałem rady. Dlatego z trenerami i sztabem medycznym uznaliśmy, że będzie lepiej dla mnie, jeśli zostanę w Gdańsku - powiedział Deleu w rozmowie z trojmiasto.sport.pl.

Tym samym legła w gruzach koncepcja szkoleniowca Lechii, który chciał wystawić Deleu w meczu z Zagłębiem na lewej stronie defensywy. Wszystko wskazuje na to, że na lewej obronie po raz kolejny zagra zatem Rafał Janicki, zaś miejsce na prawej stronie zajmie Christopher Oualembo. Miejsce Ricardinho na prawym skrzydle zajmie najprawdopodobniej Piotr Wiśniewski, którego na środku pomocy zastąpi Mateusz Machaj lub Przemysław Frankowski.

Lechia poradzi sobie w Lubinie bez Ricardinho i Deleu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: